Yılın En Mutlu Gününde Yalnız Olmak!

Yılın En Mutlu Gününde Yalnız Olmak!

Vodafone Macaristan, dokunaklı Noel kampanyası ile beraber her evde neşeli bir kalabalığın olmadığının altını çiziyor.

Macaristan’da 1 milyondan fazla kişi yalnız yaşamakta. Ülke nüfusu göz önüne alındığında bu kişi sayısı toplam popülasyonun yüzde 10’unu oluşturmakta. Bu kişilerin diğer bölümünü okula ya da çalışmaya giden ve biraz da sosyalleşebilen kişiler oluşturmakta. Vodafone Macaristan da Noel arifesi yaklaşırken klasikleşmiş neşeli ve kalabalık Noel kampanyaları yerine bakış açısını farklı bir yöne çeviriyor ve yalnız kişilerin hayatlarına ve yaşadıkları olaylara değiniyor.

 

Vodafone Macaristan’ın Reklam Filmi Her Zaman Dile Getirilmesi Gereken Sosyal Bir Sorunu Ele Alıyor!

Bir yardım kuruluşu olan Hungarian Charity of the Order of Malta ile beraber iş birliği yapan Vodafone Macaristan, ülkenin her bölgesindeki yaşlıların aile fertleri ve arkadaşlarıyla kolayca bağlantı kurabilmesi, uzaktan da olsa sohbet edebilmesi amacıyla bu Noel’de yaşlı kişilerin evine ücretsiz internet erişimini sağlamakta. VMLY&R Hungary ve BOLD tarafından tasarlanan Break the Slience kampanyası da bu girişimi ön plana çıkarırken yalnız başına kalan bir adamın da hayatını yansıtıyor.

Bu reklam filmi, muhtemelen hangi ülkede olursak olalım karşımıza çıkabilecek ya da daha öncelerden tanımış olduğumuz bir kişi portresi içermekte. Alışveriş yapan yaşlı amca kasapla, postacıyla ve asansörde gördüğü komşusuyla dost gibi sohbet kurma arayışı içerisinde. Hayatın getirmiş olduğu hızlı tempo içerisinde kimi zaman böylesi konuşmaları daha kısa tutmak istiyor olsak bile karşılaşmış olduğumuz bu kişilerin evlerine dönünce yalnız başlarına kaldıklarını unutmamak gerekiyor.

 

    Leave Your Comment Here