Spotify’da Kullanıcıları Engelleme Özelliği!

Spotify’da Kullanıcıları Engelleme Özelliği!

Birini bir yerden engellemek istediğinizde aklınıza direk Spotify gelmez. Fakat yine de bu kişilerin Spotify’daki çalma listelerinize ulaşmasını istemezsiniz.

İşte tam da bu noktada Spotify, bu durumu mümkün hale getiren yeni bir özelliğini duyurdu. Yapılan açıklamalara göre artık uygulamada bulunan diğer kullanıcıları engelleyebilme özelliğine sahip olacaksınız. Daha önce bu durumun uygulanması için müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi gerekliydi. Fakat şimdi ise sadece masaüstü ya da telefon gibi cihazlardan halletmeniz mümkün.

Dünyanın en büyük müzik dinleme platformlarından birisi olan Spotify, 2019’da benzer bir özelliğini de kullanıma sunmuştu. Bu sayede dinlemek istemediğiniz sanatçıları ‘Bu sanatçıyı çalma’ seçeneği ile engelleyebilmek mümkündü. Fakat bu özellik diğer kullanıcılar için geçerli değildi.  Yeni özellikle beraber; sizi görmesini istemediğiniz kullanıcıları engelleyebilirsiniz.

Bunu kullanabilmek için Spotify’da engellemek istediğiniz kullanıcının profiline gitmeniz gerekmekte. Daha sonra da profilde bulunan üç noktaya tıklamanız ve karşınıza çıkacak olan ‘engelle’ butonuna basmanız gerekmekte.

Bu dev şirket, yaptığı açıklamalarda yeni engelleme özelliğinin, kullanıcılara en iyi ve en güvenli müzik dinleme deneyimini sunma çabalarının bir parçası olduğunu da dile getirdi.

    Leave Your Comment Here