Spotify, Premium Abonelerine de Reklam Getiriyor!

Spotify, Premium Abonelerine de Reklam Getiriyor!

Dünyanın en popüler ve en çok kullanıcıya sahip olan müzik/podcast akış platformlarından birisi olan Spotify, yeni dönemde çok fazla tartışılacak bir karara vardı. Son zamanlarda, 2022’de kullanıcılara sunulması beklenen Hİ-Fİ müzik standardına geçiş yapamamasıyla eleştirilere maruz kalan Spotify, şimdilerde de yeni reklam stratejisi ile gündemi sarsacak gibi.

Spotify, Görsel Reklamlarla Karşımızda Olacak!

2020’de Spotify, podcast reklamları sırasında promosyon kodları ve özel URL’lerin gösterimini arkasında bırakarak bir reklam sistemi üstünde çalışmalar yürüttüğünü duyurmuştu. Bugünden sonra Spotify, uygulama içi reklamlarda güncel bir döneme geçiş yapacak. Dinlediğiniz bir podcast esnasında bir tekliften ya da konuyla alakalı bir reklamdan bahsedildiği zaman ekrana bir CTA kartı çıkacak ve tıklanabilir bir iletiyle karşı karşıya kalacaksınız.

Bu yeni CTA kartları, podcast arka planında oynatılırken, eğer siz uygulama içinde değişik bir penceredeyseniz yine de karşınıza gelecek. Eğer uygulama tamamıyla arka planda çalışıyorsa da Spotify’a ilk giriş yaptığınızda yine bu CTA kartıyla karşı karşıya olacaksınız. Ayrıca kullanıcıların kafasını kurcalayacak olan söz konusu bu unsur, Spotify Premium üyelerinin de bu reklamlarla karşılaşacak olması ve CTA kartlarının herhangi bir şekilde kapatılmasına olanak tanınmaması.

Fakat Spotify cephesinden gelen bilgiler, firmanın bu konuda herhangi bir endişe taşımadığı yönünde. Ünlü firma, pek çok podcast üreticisinin varlığını devam ettirebilmek amacıyla şovların arasına reklam aldığını da belirtmekte. Spotify, dinlenilen içeriğin herhangi bir şekilde bölünmeyeceği için, kullanıcıların bu durumu dert etmeyeceği görüşünü de taşımakta.

 

    Leave Your Comment Here