Shazam’ın Chrome Eklentisi Çıktı!

Shazam’ın Chrome Eklentisi Çıktı!

Apple’ın müzik tespit uygulaması olan Shazam’ın Google Chrome uzantısı kullanıma açıldı. Söz konusu bu eklenti sayesinde yanınızda telefonunuz olmasa dahi bilgisayarınızda çalan şarkıyı kolaylıkla tespit edebilme imkanına sahip olacaksınız.

Shazam’ın Chrome eklentisi, açık olan sekmeyi bilgisayardan dinleyerek tespit yapmakta. Bilgisayarınızda mikrofon bulunması gerekmemekte. Kullanmak için müziğin çaldığı sekmeyi açıp Shazam butonuna dokunmanız yeterli olmakta.

Shazam uzantısına Apple Music entegrasyonu yapılmış. Şarkının kısa bir bölümünü de ücretsiz bir şekilde dinletmekte. Tamamını dinlemek istediğinizde ise Apple Music’e yönlendirmekte.

Aynı zamanda Shazam eklentisini kullanarak aramış olduğunuz bütün şarkılar da kayıtlı tutulmakta. Daha önce aramasını yapmış olduğunuz şarkıları bu listede görebilir ve şarkıya tıklayarak detaylı bilgilerin var olduğu Shazam sayfasına gidebilirsiniz. Bu şarkıların Shazam sayfalarında sözleri, klipleri ve bu şarkıya benzer olan şarkı önerileri gibi çeşitli bilgiler de yer almakta.

Siz de kendinizi sürekli yenilemek ve farklı alanlara yönelmek için Wookweb ile her zaman iletişime geçebilirsiniz!

    Leave Your Comment Here