Amazon Web Services, Bulut Teknolojisine Geçişi Kolaylaştırıyor!

Amazon Web Services, Bulut Teknolojisine Geçişi Kolaylaştırıyor!

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği re: Invent etkinliğinde yeni dönemdeki planlarını tanıtan Amazon Web Services, dört önemli hizmetinin artık sunucu olmadan da kullanılabileceğini duyurdu.

Amazon Web Services, Yeni Hizmetini Açıkladı!

Amazon tarafından gerçekleştirilen re: Invent konferasında, AWS CEO’su Adam Selipsky; Amazon Redshift, Amazon EMR, Amazon MSK ve Amazon Kinesis’in de artık sunucuya gerek kalmadan ve isteğe bağlı hizmetler olarak topluma açık bir biçimde sunulduğunu direkt olarak dile getirdi.

AWS Mainframe Modernization isimli yeni platformla beraber, kullanıcıların bulut sunuculardan daha da iyi faydalanmak amacıyla, ana bilgisayarlardan mümkün olduğunca çabuk bir şekilde kurtulmalarına yardımcı olmayı planlıyor. Mainframe Modernization ile beraber, AWS’de ana bilgisayar uygulamalarını buluta taşımak, modernleştirmek ve aynı zamanda çalıştırmak, eskisine göre oldukça kolay bir hale gelecek.

Amazon, yeni güncelleme ile beraber; geliştirme, test ve dağıtım araçlarını ve ana bilgisayar iş yüklerini de buluta taşımak amacıyla gereken süreyi üçte iki oranında düşürebileceğini de iddia ediyor. Bunun çözümü, ayrıca kullanıcıların ana bilgisayar uygulamalarını hazır olup olmadıklarını değerlendirmelerine ve analiz etmelerine de destek olacak.

    Leave Your Comment Here