YouTube Video Ayırma Özelliği Daha Çok Cihazda Mümkün!

YouTube Video Ayırma Özelliği Daha Çok Cihazda Mümkün!

Kişilerin boş vakitlerini değerlendirdiği bir platform olan Youtube, her çeşit içerikleri ile kişileri ekranlara bağlamayı başarıyor. Bazı videolar, katlanabileceğimizden de uzun olabilmekte. Bazen de aradığımız şeyi içerdiğini düşündüğümüz uzun uzun videolarda, istediğimiz kısmı direkt olarak bulmada zorlanabilmekteyiz.

Söz konusu bu duruma el atmak amacıyla Youtube, yapmış olduğu test sürecinin sonrasında 2020 Mayıs’ta bir yenilik getirdi. Bir yıldan daha uzun bir süredir var olan bu özellik, içerik üreticilerinin hazırladıkları uzun videoları da belirli başlıklarda bölümlere ayırmasına imkân sunuyor. Şimdilerde ise bu format, daha da fazla cihazda aktif olacak.

 

YouTube Video Ayırma Özelliği Artık Akıllı TV’lerde!

Birden fazla fonksiyonun akla gelebilecek en son seviyesine ulaşmış olan Youtube, yeni özellik geliştirmektense sahip olduğu fonksiyonları geliştirmeyi hedefliyor. Geçen yıldan bu zamana kadar kullanımda olan, videoyu baştan sona taramadan istediğiniz kısma atlamanıza yardımcı olan özellik, şimdilerde ise daha fazla cihazda aktif olabilecek.

Bu işlevsel video ayırma özelliği, artık akıllı TV’lerde ve buna ek olarak oyun konsollarında da kullanılabilecek. Google’ın sahip olduğu Youtube, resmi Twitter hesabı üzerinden de duyurmuş olduğu bu haberde, özellikle de uyumlu olarak tanımlanabilecek cihazların bir listesi paylaşılmadığından hangi akıllı TV ve konsollarda kullanıldığı da henüz bilinmemekte. Ancak firma yaptığı paylaşımda, ‘daha yeni akıllı TV’lerde’ kullanılır olabileceğini açıkladı.

 

    Leave Your Comment Here