Snapchat, AR Teknolojisinden Umutlu!

Snapchat, AR Teknolojisinden Umutlu!

Snapchat, AR teknolojisinin faydalarını artırmak istemekte. Özellikle de son zamanlarda Facebook ile popüler duruma gelen Metaverse, rakiplerini de farklı yollara itmekte. Kendi planlarını harekete geçiren firma, ilk denemelerini artırılmış gerçeklik üzerinde kullanacak.

Teknolojiden gayet umutlu olduğu öğrenilen sosyal medya devi, çok sayıda kişiyi işe aldı. Şirketin yeni çalışanları arasında pek çok filtre tasarlayıcısı da bulunmakta.

Snapchat AR İçin Geniş Çaplı Bir Ekip Kurdu!

Artırılmış gerçeklik sayesinde kişilerin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Snapchat, bu zamanda önemli atılımların altına da imzasını atmış durumda. Firma, yeni gelişmeleri tam anlamıyla Metaverse içinde görmemekte. Hatta platformun en yetkili kişilerinden Sophia Dominguez geliştirmeleri, ‘Başka bir dünyaya kaçmak istemezsiniz’ şeklinde pazarlamakta.

Buna ek olarak sosyal medya devine göre planı yapılan projelerin esas önemli noktası, kullanışlı olmaları üzerine olacak. Geniş kapsamlı topluluğu ile de dikkatleri üzerine toplayan Snapchat, artırılmış gerçeklik düzenlemeleri için de 250 binden fazla kişiyle ortaklık kurma aşamasında.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde tekrardan ön planda olmayı hedefleyen şirket, şimdilik gelişmelerden oldukça umutlu. Kurulmuş olan ekip ile kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına sosyal medya platformunun, Metaverse ile direkt sanallaşan dünyaya bir renk katma ihtimali de mümkün durumda.

    Leave Your Comment Here