Goog Meet, Gmail İle Birleştiriliyor!

Goog Meet, Gmail İle Birleştiriliyor!

Google, toplantı URL’leri kullanmak durumunda kalmadan karşılıklı olarak aramaları yapmanıza izin veren özelliğinin ön izlemesini yayına verdi. 2013 yılında piyasaya sürülen Hangouts adlı mesajlaşma uygulamasına benzer olan bu yeni özellik Gmail içinde de aktif olacak.

Mesajlaşma uygulamalarında pek çok kez şansını arayan Google, Android Lollipop ve sonrasında da Google Chat ile iMessage’a rakip olma aşamasındaydı. Fakat bu girişimlerle rakipleri gibi başarılı olamadı. Her halükârda yine de şansını bir kere daha denemek isteyen firma, bu sefer de farklı bir yaklaşım tarzı denemekte.

Google Meet, Gmail’e Entegre Olacak!

Çok yakın bir süre içerisinde Google Meet’i Gmail’e entegre edecek olan Google, sohbet ekranının sağ üst köşesinde sesli ya da görüntülü arama yapmanızı sağlayan ikonlar eklemeye hazırlanmakta. Bu yeni özellik, karşınızda var olan kişinin görüşmeye katılmak için bir linke tıklamak yerine direkt olarak aramayı başlatabilmenize destek oluyor.

Şimdilik yalnızca iki kişi arasında yapılan görüşmelerde kullanılabilen bu özelliğin, yakın zamanda daha da geniş kullanılabilir olması beklenmekte. Fakat, belirtmekte önem vardır ki, Gmail uygulamasının kullanılması gerekmekte. Ek olarak bu özellik, gerektiği zamanlarda görüntülü ya da sesli arama arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanızı da sağlayacak.

    Leave Your Comment Here