Xiaomi’den UWB Teknolojisine Yatırım!

Xiaomi’den UWB Teknolojisine Yatırım!

Öncelikle Apple AirTag aksesuarı ile gündeme oturan Ultra Wide Band- UWB teknolojisi yavaş olsa da gündelik cihazlarda kendisini direkt olarak göstermeye başladı.  Daha da hassas konumlama yapabilen UWB için yatırımlar da genişlemekte.

Xiaomi’den UWB Yatırımı!

Yeni gelişme ve güncellemeler sayesinde Bluetooth teknolojisi daha da hassas bir şekilde konum tespiti yapabilmekte fakat UWB teknolojisi bu bağlamda biraz daha ileri seviyede. UWB ya da ultra geniş bant olarak isimlendirilen bu teknoloji daha da geniş bir radyo dalgası yardımıyla kısa mesafelerde daha fazla veri aktarabilmekte.

Bu sayede çok daha doğru bir şekilde konum belirlenebilmekte. Üreticiler Bluetooth ile beraber bu teknolojiyi kullanarak daha da hassas bir konumlama yapmakta. Örnek olarak yazılım desteği ile birlikte telefonunuzu uyumlu bir cihaza doğru çevirmeniz, onu kontrol altına almanız için yeterli durumda. Aslında bakıldığı zaman 90’lı yıllardan bu zamana kadar UWB teknolojisi geliştirilmekte fakat yaygın kullanıma sunulması yakın dönemlere kadar gecikmiş durumda.

Sektörden alınan bilgilere göre Çinli elektronik devi Xiaomi, UWB teknolojileri geliştiren Ultraception ismindeki bir girişime yatırım yaptı. Ultraception ayrıca da sunucu ve Telekom sektöründe faaliyet göstermekte.

Şirket geçen sene UWB teknolojisini akıllı ev sistemleri kısmında yoğun bir şekilde kullanacağını dile getirmişti. Ultraception da bu stratejinin sadece bir hamlesi. Önümüzdeki dönemde UWB destekli daha fazla Xiaomi ürünü ve hatta yeni yatırımlar görmemiz de olası bir durum.

Sizde her zaman yeni teknoloji ve gelişmelere yatırımlarda bulunmak,  kendinizde bu gücü görmek istiyorsanız Wookweb Creative Agency ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.

    Leave Your Comment Here