Xiaomi TV Stick 4K Paylaşıldı!

Xiaomi TV Stick 4K Paylaşıldı!

Set üstü medya kutuları olarak bilinen akıllı televizyon adaptörleri artan ekran çözünürlüklerine uyum sağlamaya çalışmakta. Xiaomi’nin panel arkasında kaybolan minik akıllı televizyon aparatı Stick de tekrardan güncellendi.

Xiaomi TV Stick 4K Özellikleri

Xiaomi TV Stick 4K televizyon adaptörü 4K çözünürlükler için ele geçirilirken ayrıca ek olarak yeni görüntü ve ses teknolojilerine de destek vererek izleme tecrübesini zenginleştirmeyi amaçlamakta. Dış tasarımında ise herhangi bir farklılık dikkat çekmemekte.

Söz konusu bu üründe Amlogic S905Y4 yonga seti kullanılmış durumda. 4 adet Cortex-A35 ve Mali-G31 MP2 çekirdeği biraz daha grafik tarafına odaklanmakta ve verimlilik ise artış göstermekte. Bu sistem 2GB RAM ve 8GB depolama alanı ile desteklenmekte.

4K çözünürlük desteğine ek olarak HDR içerikleri izlemek için de Dolby Vision, ses tecrübesini zenginleştirmek için Dolby Atmos ve DTS HD standartlarına da yer verilmiş durumda. Kutudan Android 11 ile beraber çıkmakta. Bluetooth 5.0 ve WİFİ 2.4GHz/ 5GHz üzerinden de bağlantı kurmakta. Henüz Xiaomi TV Stick 4K için de bir fiyat açıklanmadı.

 

    Leave Your Comment Here