ABD’den Dikkat Çekici İddia!

ABD’den Dikkat Çekici İddia!

ABD cephesi, gündeme bomba gibi düşecek bir iddia ortaya attı. Çin ile beraber uzun süredir arası açık olan ülke, ticaret savaşları devam ettirirken, çok konuşulacak bir söylemde daha bulundu. Çinli organizasyonları teker teker listeye ekleyen hükümet, rakibinin biyoteknolojik gelişmeler gerçekleştirdiğini de açıkladı.

Çin Beyin Kontrol Silahı Mı Yapıyor?

ABD tarafından kara listeye eklenen birimlerden birisi de Çin’in Askeri Tıp Bilimleri Akademisi. Toplam olarak 11 kuruluşu ile beraber kara listeye eklenen akademi, ABD’nin iddialarına göre yalnızca kendi çıkarlarını değil, dünya çıkarlarını da zor bir duruma sokuyor. Zira üst düzey bir yöneticiye göre Çin bu akademi ile birlikte, beyin kontrol teknolojisini geliştiriyor. İddialara göre geliştirmek istenen teknoloji ile, beyin kontrolünü sağlayacak silahların da üretilebilmesi açısından mümkün olacak.

Çin’in yalnızca beyin kontrolü üzerine çalışmalar yapmadığı öğrenilirken, ABD’ye göre gen düzenleme, insan performansını artırma gibi konuları da akademinin planları arasında yer almakta. Diğer yandan benzeri iddialar da daha önceki zamanlarda ortaya atılmış fakat herhangi bir karşılık bulamamıştı. 2018’den itibaren insan beyni üzerine çalıştıklarını direkt olarak belli eden Çin Ordusu ise, daha bir yanıt vermemiş durumda.

    Leave Your Comment Here