TikTok Kullanan Orta Yaşlı Kişiler Bunalıma Giriyor!

TikTok Kullanan Orta Yaşlı Kişiler Bunalıma Giriyor!

Harvard Üniversitesi yetkilileri, orta yaş grubundaki kişilerde sosyal medya kullanımına bağlı olarak depresyon riskinde bir yükseliş keşfetti. Facebook, TikTok, Instagram ve Twitter öncelikli olmak üzere sosyal medya platformları dünyanın her yerindeki kişiler için büyük bir eğlence konumunda. Milyonlarca kişi, bu platformlar sayesinde hem eğlenmekte hem de bilgi edinmekteler. Fakat herkes için sosyal medya olumlu sonuçlar doğurmamakta.

 

Sosyal Medya Platformları, Depresyonu Neden Artırıyor?

ABD’de bilim insanlarının yapmış olduğu bu yeni çalışmaya göre sosyal medya platformları bazı kişilerde depresyon oranını oldukça artırıyor. Söz konusu bu çalışmaya 5 bin 400 yetişkin de dahil olmuş durumda. Ulaşılan sonuçlar, 35 yaş üstünde sosyal medya platformlarına bağlı olarak depresyon riskinin kullanmayan kişilere oranla daha da yüksek olduğunu gösterdi.

Sosyal medya kullanımı ve depresyon ilişkisinin araştırıldığı bu çalışmada belirli platformlar öne çıktı. Bu depresyon riskinden Snapchat ve TikTok’taki orta yaşlı kişilerin kendilerini daha da yaşlı hissettikleri için mutsuz olabildiklerini söyledi.

 

    Leave Your Comment Here