İBB’den Özel Mobil Uygulama: İstanbul Senin!

İBB’den Özel Mobil Uygulama: İstanbul Senin!

16 milyon İstanbul toplumunun hayatını daha da kolaylaştırmak amacıyla tasarlanan İstanbul Senin mobil uygulaması, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir etkinlik ile tanıtıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bu mobil uygulama hakkında bilgileri katılım sağlayan kişilerle paylaştı. Ekrem İmamoğlu, şehrin dijital dönüşümünün yolculuğunun ilk adımı olarak gösterdiği İstanbul Senin mobil uygulamasını tanıtırken daha da nitelikli ve yaşam kalite standartlarının yüksek bir şehir hedefi ile yola çıktıklarının altını çizdi.

İstanbul Senin mobil uygulaması, kapsayıcı dijital dönüşümün bir parçası olarak sunulmakta. Ücretsiz olarak indirilip kullanılabilen bu mobil uygulama, İstanbul vatandaşının ürün ve hizmetlere tek bir noktadan ulaşmasına olanak tanıyor. Buna ek olarak Söz Senin anketleri ile de şehirle ilgili kararlarda İstanbulluları bu sürece dahil ederek katılımcı bir anlayışın benimsenmesinin önünü açıyor. Çıkan anket sonuçlarına göre yapılması düşünülen hizmetlerin hayata geçirilip geçirilmeyeceğine şehirde yaşayan vatandaşlar karar veriyor.

 

Ekrem İmamoğlu Kullanıcıların Gizliliğine Ayrı Bir Parantez Açtı!

Oldukça kullanışlı bir arayüze sahip mobil uygulama veri gizliliği ve güvenlik konularına da odaklanmakta. Güvenliğin ekstra üst düzey seviyede olduğuna değinen İmamoğlu, İstanbul vatandaşının ürün ve hizmetler sunacak şirketlere tek bir yerden güvenilir bir şekilde ulaşabileceğini söylemekte. Bu uygulama KVKK’nın sunduğu bütün koşullara uymakta. Kullanıcı verisi yalnızca kullanıcıya ait olan İBB dahil başka hiçbir kurum ve kişi bu platformun etki gücünün artırılması hedefleniyor.

    Leave Your Comment Here