Netflix, Scanline VFX’i Satın Alıyor!

Netflix, Scanline VFX’i Satın Alıyor!

Netflix, Münih merkezli olan görsel efekt stüdyosu Scanline VFX’i satın alma sürecine girdi. Firma, ne kadarlık bir miktara anlaştığını gizli tutarken aynı zamanda anlaşmanın 2022’nin ilk yarısında tamamlanmasının planlandığını duyurdu.

1989’da kurulan Scanline, daha öncelerde birden fazla Netflix yapımında yer edinmişti. Stranger Things, Don’t Look Up, Cowboy Bebop ve The Adam Project stüdyonun Netflix ile beraber çalıştığı projeler arasında yer almakta. Bu duruma ek olarak stüdyo Netflix haricinde; Game of Thrones, Black Window, Iron Man 3, Captain America ve Captain Marvel gibi dev yapımlarda da yer almakta ve ne kadar önemli bir görsel efekt stüdyosu olduğunu da göstermekte.

 

Netflix tarafından yapılan açıklamalarda, The Batman, Black Adam ve The Flash gibi yaklaşan projelerde de çalışan Scanline’ın özgür bir firma olarak çalışmaya devam edebileceği ve var olan çalışmalarında bir değişiklik olmayacağı ifade edildi.

Netflix’ten Amy Reinhard da yaptığı konuşmada Scanline’ın alanında ne kadar profesyonel olduğunun da altını çizdi: ‘Kullanıcılarımıza son teknoloji görsel efektleri sunmak amacıyla bu tarz stüdyolara güvenimiz sonsuzdur. Scanline da sınırları zorlayarak bu teknolojileri bize sağlayacaktır.’

    Leave Your Comment Here