Spotify, Podcast’a Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

Spotify, Podcast’a Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

Spotify, podcast yatırımlarına tüm hızıyla devam etmekte. Firma, radyo yayıncılarına özel ses içeriklerini isteğe bağlı olarak podcast içeriğine dönüştürmeyi daha da kolay bir hale getirmek için bir araç sunan Avustralya merkezli Whooshkaa’yı satın aldığını dile getirdi.

Spotify’dan Devam Eden Podcast Yatırımları

Spotify, uzun bir süredir podcast teknolojileri pazarındaki firmaları bünyesinde barındırmakta. Platforma her geçen gün yeni podcast özellikleri de eklenmekte. Podcast barındırma ve reklam şirketi Megaphone ve podcast keşif platformu Podz’u satın alan firma, aynı zamanda da Gimlet, Parcast ve The Ringer gibi podcast stüdyolarını da şirkete eklemiş durumda. Spotfiy’ın bu alanda son adımı ise Whooshkaa oldu.

Firma, satın almış oldukları Whooshkaa’nın teknolojilerini, geçtiğimiz sene 235 milyon dolara satın aldığı Megaphone’a entegre edeceklerini de duyurdu. Spotfiy’ın blog gönderisinde: ‘Whooshkaa’nın yayından podcast’e teknolojisinin Megaphone’a entegrasyonuyla radyo yayıncıları, mevcut olan ses içeriklerini bir podcast’e daha da kolay ve hızlı bir şekilde dönüştürebilecek ve yayıncılar, Megaphone’un endüstri lideri, farklılaştırılmış araç ve teknoloji paketine de erişebilecekler.’ İfadeleri yer aldı.

Spotfiy, Whooshkaa’yı satın almasının en ayrıntılı detaylarını açıklamadı fakat firmanın podcast pazarında da yatırım yapmaya devam edeceği duyuruldu.

    Leave Your Comment Here