Fiyatıyla Dudak Uçuklatan Sony Airpeak!

Fiyatıyla Dudak Uçuklatan Sony Airpeak!

Drone kullanmak bazılarımız için genel bir hobi olsa da bazılarımız için de kendi mesleği ve hatta yaşam tarzı durumuna kadar getiren bir kesim bulunmakta. Başta doğa fotoğrafçılığı olarak fotoğrafçılığın hemen hemen bütün noktaları, drone’larla daha da sınırsız bir hal almakta. Drone üretimi konusunda profesyonel firmalardan biri olan Sony, sahip olduğu dahili kamerası olan Airpeak S1 modelini de ön siparişe sundu. Bu Drone’un fiyatı ise herkesi hayrete düşürdü.

Sony Airpeak S1 Dahili Kamera İle Geliyor!

Sony’nin fotoğraf makineleriyle ne denli başarılı olduğunu göz önüne aldığımızda drone ile kombinlenmesi hiç de şaşırtıcı bir durum değil. Airpeak S1, 9.000 dolar fiyatıyla Premium segmente ait diyebiliriz. Elbette ki bu uçuk fiyat içinde kameranın da olduğunu ele alırsak diğer drone’larla kıyaslamayı da bu duruma göre yapabiliriz. Fakat her şekilde bu drone, 1 Aralık 2021 dolar kuruna göre vergiler hariç 119.000 TL civarına denk. AirPeak S1 ilk duyurulduğu zaman fiyatı 10.000 dolar olarak açıklanmıştı fakat şimdi ise 1000 dolarlık bir indirim söz konusu.

Bir araba parası olarak da görebileceğimiz bu fiyat etiketi mevcut olunca beklentilerimiz de doğal olarak üst seviyede. Sony Airpeak S1, kutusundan iki şarj edilebilir batarya, iki adet pervane takımı ve kontrolcü ile çıkmakta. Drone 22 dakika havada kalabiliyor olsa da bu süre kullanım oranına göre 12 dakikaya kadar düşebilmekte. iOS uygulaması üzerinden tüm verileri gerçek zamanlı bir şekilde takip etmek mümkün. Uygulama üzerinden uçuş planı yaratabilmekte ve aynı zamanda sorun giderme protokolünü çalıştırabilirsiniz.

Sony, yayınlamış olduğu tanıtım videosunda drone ’un ne karar kararlı bir şekilde uçuş gerçekleştirdiğini göstermekte. Elbette ki bu uçuş rüzgarsız yerlerde gerçekleşse de bu stabiliteyi görmek oldukça tatmin edici.

    Leave Your Comment Here