Spotify, Sesli Kitap Platformu Findaway’i Satın Aldı!

Spotify, Sesli Kitap Platformu Findaway’i Satın Aldı!

Son zamanlarda popüler müzik platformu olan Spotify, sesli kitaplara yönelik çalışmalarını artırmak amacıyla yeni bir karara vardı. Açıklamalara göre şirket, sesli kitap platformu Findaway’i satın aldı.

Dünyanın en büyük ve en popüler müzik platformlarından birisi olan İsveç merkezli Spotify, yakın dönemde daha da çok fazla sesli kitaba sahip olma aşamasında. Yapılan yeni açıklamalara istinaden dev şirket, sesli kitap platformu Findaway’i satın aldı.

ABD, Ohio merkezli bir şirket olan Findaway, 325.000’den fazla sesli kitaba ev sahipliği yapmaktaydı. Şirketin Apple ve Amazon gibi daha birçok şirketle de sesli kitap anlaşmaları bulunmaktaydı.

Yapılan bu yeni anlaşma hakkında herhangi bir detay paylaşılmasa bile bu satın almanın, Spotify’ın kendisine sesli kitap kütüphanesini oluşturmak istediğini gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

İsveç merkezli olan bu şirket tarafından yapılan açıklamalarda Findaway’in Spotify’a nasıl entegre olacağı henüz belirtilmedi fakat anlaşmanın Spotify’ın sesli kitap kataloğunu genişleteceği, yayıncılar ve yazarlar için yeni fırsatlar yaratacağı dile getirildi.

Alınan bu yeni karar, daha önce de küçük küçük sesli kitap hamleleri yapan Spotify’ın uzun vadeli hedeflerini gözler önüne sermekte. Şirket, podcast ve sesli kitaplara yönelik yatırımlarını artırarak kullanım alanlarını çok daha genişletmeyi hedeflemekte.

    Leave Your Comment Here