Metaverse Arsalar Sahibinden Satılık!

Metaverse Arsalar Sahibinden Satılık!

Decantraland, Sandbox, OVR gibi Metaverse dünyasını hedefleyen blok zinciri oyunlarında arsalar adeta yok satıyor. Ülkemizin sanal yansımalarında da arsa satışları yaşanırken iş artık ikinci el platformlarında da rağbet görmekte. 

Metaverse Arsalar!

Gerçek ülkeleri ve toprakları sanal aleme aktardıktan sonra doğal olarak sırada arsa satışları oldu. Uygulama geliştiricilerinin harita üzerinde belirli bir ölçekte böldüğü alanlardan oluşan bu söz konusu arsalar yok satıyor.

Özellikle de Sahibinden sitesi üzerinde keşfedilen ve internette popüler olduktan sonra silinen Metaverse arsalar, gerçek dünyadaki kadar pahalı durumda. Örnek olarak OVR platformunda var olan Antalya Konyaaltı merkezli bir arsa 2.5 milyon TL olarak satılmakta. Arsanın etrafında ise oldukça değerli 20 parsel daha olduğu da ifade edilmiş durumda. Şimdi ise ilan kaldırılmış.

Söz konusu bu arsaların platformlarda ilk defa ne kadara satıldığı bilinmemekte. NFT arsaların ilk dönemlerinde ve kripto paraların daha düşük fiyatlarında bu gibi arsalar uygun fiyatlara alınmaktaydı fakat zaten var olan fiyatlar şu anda yükselmiş durumda. Son olarak da 2 milyon dolar ile rekor kırılmıştı.

    Leave Your Comment Here