Binance Kurucusu CZ’nin Serveti 100 Milyar Dolara Yakın!

Binance Kurucusu CZ’nin Serveti 100 Milyar Dolara Yakın!

Genelde dünyada Elon Musk ve Jeff Bezos gibi dolar milyarderlerinin servetleri ya da hayatları koşulmakta. Fakat sessiz sedasız bir şekilde dolar milyarderi olan bir isim daha var; Binance borsasının kurucusu Chanpeng Zhao.

Chanpeng Zhao, Asya’nın En Zengini!

2017’de kurulmuş olmasına rağmen Binance borsasının gelmiş olduğu konum oldukça fazla dikkat çekici ve ilginç. Çinli kripto para borsası artan regülasyonlar sonrasında merkezini Malta’ya taşımıştı. Bu dönemden daha sonra da yükseliş boy gösterdi.

Hacim anlamında dünyanın en büyük borsası olan Binance, günlük olarak 11 milyar dolar hacim üretmekte. Borsaya çıkmasına karar verilen her projenin uçuşa geçmesi bir yana, hayatına yeni başlayan projenin de en büyük hedefi Binance borsasında listelenmek oluyor.

Kendi blok zincirini kuran ve launchpad sistemini başlayan Binance, herhangi bir borsada listelenmediği için de ne kadar Pazar değerine sahip bilinmemekte. Yöneticiler 300 milyar dolarlık bir ölçümleme civarında olabileceğine değinmişti.

Kripto para dünyasının devi kurucusunu da dolar milyarderi yapmış durumda. Kripto para varlıkları haricinde kurucu CZ’nin 96 milyar dolar serveti olduğu da bilinmekte. Bu durum da 44 yaşındaki girişimciyi Asya’nın en zengin insanı yapıyor. Genellenen listede ise on birinci sırada yer alıyor. Kripto varlıklarının toplamı ne kadar henüz kimse bilmemekte. BNB kripto parasının artışı devam ederse sıralamada ilk on içine girebileceği düşünülmekte.

    Leave Your Comment Here