Adidas’tan Metaverse İçin Oldukça Büyük NFT Atağı!

Adidas’tan Metaverse İçin Oldukça Büyük NFT Atağı!

Adidas, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Metaverse dünyasına, Bored Ape YatchClub, gmoneyNFT ve punkscomic ile ilk adımını atmış oldu. Fakat Adidas bu konuda ilk defa böyle bir işe kalkışmıyor. Daha öncelerde de Nike benzer bir girişimle Metaverse dünyası içi ilk sanal ayakkabısını üretmişti. Henüz tüm özellikleri detaylı olarak ortaya çıkmasa da Adidas bu dünyaya NFT projeleri ile çok hızlı bir giriş yapacak gibi gözüküyor.

Adidas, Metaverse Dünyasına NFT Yıldızları İle Girdi!

NFT dünyasının en önemli üç yıldız sanatçısı, Adidas Metaverse projesine destek olmak amacıyla bir araya geldi. Adidas, bu NFT sanatçılarından Bored Ape Yatch Club’ın NFT’lerinden birisini Twitter profil fotoğrafı olarak belirlemiş oldu. Yine de Twitter üzerinden paylaşım sağlayan Adidas, kısa bir video ile Metaverse dünyasının ilk duyurusunu yapmış oldu.

Adidas’ın paylaşmış olduğu Metaverse linki Türkiye üzerinde kolay kolay açılmıyor. Buradan aplikasyon linkine tıkladığınız takdirde ise Adidas Confirmed uygulaması karşımıza geliyor. Fakat bu uygulamada ülkemizde kullanılamıyor. Buna karşı Adidas henüz Metaverse dünyasının kapılarını açmış durumda değil. Yine de Kasım’ın sonunda Coinbase’in NFT pazarından da destek alacağı düşünülen Adidas’ın bu Metaverse projesine Coinbase borsasını dahil edip etmeyeceği ise hala merak konusu.

 

    Leave Your Comment Here