Tesla Uygulaması Çöktü!

Tesla Uygulaması Çöktü!

Sosyal medya kanalları üzerinden paylaşılan gönderilere göre ABD merkezli elektrikli araç üreticisi Tesla’nın mobil uygulaması dün akşam saatlerinde çöktü. Birden fazla kullanıcı, uygulamaya girdiklerinde bir hata mesajı ile karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi.

Milyonlarca tesla kullanıcısının, ‘anahtar’ görevi görerek aracına erişmesini sağlayan bu mobil uygulamada yaşanan sorun; kişilerin dışarıda kalmasına, araçlarını çalıştıramamasına neden oldu. Bir Tesla sahibi de Twitter aracılığı ile paylaştığı gönderide, ‘Evrimden bir saat uzaklıkta bir yerde tıkılı kaldım. Normalde arabamı çalıştırmak için telefonumu kullanıyordum fakat uygulama çöktüğü için aracımı çalıştıramadım.’ şeklinde konuştu.

 

Elon Musk Özür Diledi!

Tesla CEO’su Elon Musk da Güney Kore’den bir Tesla sahibinin Twitter aracılığı ile oluşan sorunlar ile ilgili paylaştığı gönderiye cevap verdi ve bu problemin kontrol edildiğini dile getirdi. Ünlü milyarder daha sonralarda yaptığı açıklamalarda da bu mobil uygulamanın yeniden çalışır bir hale geldiğini ifade ederek kullanıcılarından özür diledi. Böylesine bir durumun tekrar yaşanmaması adına yeni önlemler alacaklarının da altını çizdi.

    Leave Your Comment Here