Ünlü Şarkıcı Adele, Spotify’daki Butonunu Sildirdi!

Ünlü Şarkıcı Adele, Spotify’daki Butonunu Sildirdi!

Spotify tarzında olan müzik uygulamalarının çıkması ve yaygınlaşması, dinleyiciler açısından birçok kolaylığa olanak sağladı. Fakat müzisyenler için de bazı istenmeyen sonuçlara sebep oldu denilmesi doğru olabilir. Geçtiğimiz haftalarda da Adele, yeni albümü ile ilgili ilginç bir hamle yaptı.

 

Karışık Çal Butonu Kaldırıldı!

Adele’in son albümü ‘30’ 19 Kasım 2021 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Çıkışını gerçekleştiren bu şarkı, ardından Adele’in istek ve arzusu üzerine ‘Karışık Çal’ butonu uygulamadan direkt olarak kaldırıldı. Bilindiği gibi albümlerde ya da çalma listelerinde istenildiği zaman şarkıları karışık bir şekilde çalabilme hakkına sahiptiniz. Bunu yapmanızı sağlayacak bir buton vardı. Fakat bu buton artık bulunmuyor.

Adele’in bunu istemesinin temel sebebi albümdeki şarkıların sırası ile bir hikâye anlatmak istemesiydi. Adele’in bu isteği aslında doğal bir istek fakat bir uyarıda bulunmak yerine, kişilerin seçme hakkının elinden alınması tartışma yaratacak bir konu durumunda ki zaten sosyal medyada da bir hayli tartışma konusu oldu.

    Leave Your Comment Here