Baby Shark Videosu YouTube ‘da Rekora İmza Attı!

Baby Shark Videosu YouTube ‘da Rekora İmza Attı!

2016’da yayınlandığı günden bugüne kadar özellikle çocuklarını dikkatini çeken, sayısız yeniden yapımı ya da kopyası internete yüklenen Baby Shark Dance videosu rekor üzerine rekor kırmaya devam etmekte. YouTube ’da 10 milyar izlenme sayısını geçen ilk video oldu.

Baby Shark Dance

Pinkfong ismindeki Güney Kore girişimi tarafından hazırlanan Baby Shark, animasyon ve gerçek oyuncu karışımı bir video şeklinde. İki adet sevimli çocuk, genelde DuDuDuDu şeklinde nakarata sahip olan bir şarkıyı seslendirmekte.

İlk kez 2015’te YouTube’a yüklenen söz konusu bu video, 2016’da yeni bir melodi ile tekrar yüklendi. O zamandan bu zamana kadar hızlı bir yükseliş içine giren Baby Shark Dance videosunun 11 dilde 100 farklı versiyonu daha hazırlandı. Ayrıca ek olarak bir single da Spotify, Apple Music gibi platformlarda yayınlandı ve Billboard listelerine de girmeyi başarabildi.

Her yaş kitleye hitap eden bir müzik türü olduğu için çocuklar arasındaki popülaritesi hiç bitmeyen söz konusu bu video, bu hafta 10 milyar indirme rakamını da geçerek YouTube üzerinde en çok izlenen video olma başarısını elde etti. Ona en yakın olan video 7.7 milyar izleme ile Despacito olurken, yine bir çocuk şarkısı olan Johny Johny Yes Papa’da 6.1 milyar izlenme sayısına sahip.

    Leave Your Comment Here