Whatsapp’ın Topluluk Özelliği iOS İçin Geliyor!

Whatsapp’ın Topluluk Özelliği iOS İçin Geliyor!

 

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma platformu WhatsApp, platformunu daha da kullanışlı bir hale getirmek amacıyla bütün çabalarını harcamakta. Hedefleri doğrultusunda firma, bir süredir Topluluk özelliği üzerinde çalışmalarını sürdürmekte. Grup sohbetlerinde yöneticilerin daha da fazla sorumluluğa sahip olacağı ile ilgili bilgiler kısıtlı da olsa daha öncelerde elde edilmişti. Kimilerine göre Discord’u anımsatacak bu özellikle ilgili bugün yeni bir gelişme ortaya çıktı.  

Topluluklar, Beta İle Test Edilecek!

WhatsApp, Topluluklar özelliği ile ilgili olarak grup konuşmalarında yöneticilerin yetkisini artırmayı hedeflemekte. Bu şekilde yöneticiler, grup sohbetleri içerisinde daha da küçük alt gruplar oluşturma yetkisine sahip olabilecek. Bu zamana kadar hiç denenmemiş bu özellik için artık ilk test aşaması hazırlandı. WhatsApp, TestFlight beta Programı aracılığı ile yeni bir güncelleme ile Topluluk özelliğini test etmeye başlayacak. Güncelleme şu an iOS 2.22.1.1 içim hazır durumda.

Topluluk ile normal WhatsApp grup konuşmaları, tasarım olarak birbirinden oldukça farklı bir şekilde olacak. Fakat, grup sohbetlerinde olduğu gibi bir ismi ve açıklaması var olacak. Grup yöneticileri, sohbet içinde yeni alt gruplar oluşturabileceği gibi var olan grupları da ekleyebilecek. Sohbet içinde en fazla 10 grup var olabilecek. Topluluk’ların uçtan uca şifreleme ile korunacağı da bildirilmekte.

Grup sohbetlerinden tasarımsal anlamda farklı olacak nokta ise topluluk simgesi olacak. Normal grup simgeleri yuvarlakken Topluluk’lar köşeleri kavisli kare şeklinde karşımıza çıkacak. WhatsApp Topluluklar’a, davet özelliği ile katılım sağlanacak. Kullanıcılar manuel ya da yöneticinin göndereceği ‘Topluluk Davet Bağlantısı’ ile katılım sağlayabilecek. Fakat henüz bu güncellemenin çıkış tarihi net olarak bilinmemekte.

    Leave Your Comment Here