LG Display, Şeffaf OLED Ekran Konseptlerini Tanıttı!

LG Display, Şeffaf OLED Ekran Konseptlerini Tanıttı!

LG Display, CES 2022 öncesi yenilikçi konsept teknolojilerini tanıtmaya devam etmekte. Firma son olarak fuarda sergileyecek olduğu şeffaf OLED ekranlarına biz ön izleme de sunmakta. OLED Shelf, Shopping Managing Showcase, Show Window ve Smart Window firmanın konsept şeffaf OLED teknolojileri olacak.

LG Display’den Şeffaf OLED Konseptleri

Omicron varyantı sebebi ile pek çok firma CES 2022’ye şahsen katılım göstermeyeceklerini açıklarken LG Display, fuarda tanıtacak olduğu konsept teknolojileri için hazırlıklarına devam etmekte.

Firmanın fuarda sergileyecek olduğu konseptlerden OLED Shelf, en üstte bir rafın yer aldığı üst üste monte edilmiş iki adet 55 inçlik şeffaf OLED ekrandan oluşmakta. OLED Shelf’i oluşturan ekranlarda aynı anda farklı iki akış da görüntülenebilmekte.

LG Display ayrıca dört adet 55 inç şeffaf OLED ekrandan oluşan Show Window konseptini de fuarda sergileyebilecek. Zaten dünyanın pek çok noktasında kullanılan konsept teknoloji, yine de mağaza odaklı bir çalışma olarak gösteriliyor. Geleneksel vitrin tasarımına farklı bir yaklaşım sergilenerek Shopping Managing Showcase ile benzer bir biçimde ürünlerin önünde bulunacak ve ekranlarda istenilen dijital metinlere de yer verilecek.

Firma bir de ofiste kullanımı düşünülerek görüntülü aramalar ya da sunumlar için geliştirmiş olduğu başka bir şeffaf OLED ekran konsepti olan Smart Window’u duyurdu fakat herhangi bir görselini de paylaşımda bulunmadı.

LG Display, duyurmuş olduğu bütün konsept ürünlerin firmanın 8.nesil ekran üretimi süresinde olduğunu söylediği %40 şeffaflığa sahip aynı 55 inç 1080p şeffaf OLED panellerden oluştuğunu da dile getirdi.

    Leave Your Comment Here