iPhone 13’te Can Sıkan Hata!

iPhone 13’te Can Sıkan Hata!

Dünyanın en büyük akıllı cihaz üreticilerinden birisi olan Apple, piyasaya çıkardığı pek çok cihazla beraber kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Özellikle de cihazlarından sunmuş olduğu teknolojik özellikler ve kendi işletim sayesinde oldukça fazla kullanıcıdan geçerli not alıyor.

Pandemi sürecinde piyasaya çıkan iPhone 13, dünyada çok satan cihazlar arasında da yer almakta. Cihazlar her ne kadar çok satılsa da maalesef bazı eksikliklere sahip olabiliyor. Bu durumlar da kullanıcıların deneyimlerini olumsuz yönde etkilemeyi tetikliyor.

iPhone 13 Kullanıcıları Telefonda Gürültü Engelleme Özelliğine Erişemiyor!

Apple, iPhone 12 serisine kadar pek çok cihazında telefonda gürültü engelleme özelliğine yer vermekteydi. Bu söz konusu özelliği Erişilebilirlik kısmından aktif etmeniz durumunda telefon konuşmalarınızda arka plandaki gürültüyü de azaltıyordu. Bu sayede siz birisiyle konuşurken sesiniz karşıya daha da net bir şekilde iletebiliyordu. Fakat Apple, yeni nesil iPhone 13’le bu özelliği kullanıcılarına sunmadı.

Bu duruma ek olarak Apple’ın bu durumdan haberinin var olduğunu savunan kullanıcılar da bulunmakta. Bu özellikle ilgili şikayetler 29 Ekim’e kadar uzanmakta. Bu sıkıntılar hem yeni iOS sürümü 15.2’de hem de iOS 15.3 Beta’da bulunmakta. Ancak bu sorunun ne zaman çözüme kavuşacağı henüz belli değil.

 

    Leave Your Comment Here