Bugatti İlk Elektrikli Aracını Tanıttı; Elektrikli Scooter!

Bugatti İlk Elektrikli Aracını Tanıttı; Elektrikli Scooter!

Tasarım işini lüks ve hız üzerine kurmuş olan Fransız süper otomobil üreticisi Bugatti, ilk elektrikli aracını tanıtıma çıkardı. Firmanın ilk elektrikli modelinin Bytech International ile ortak geliştirilen bir Scooter olması da herkese sürpriz oldu.

Magnezyum alaşımından yapılmış olan söz konusu bu elektrikli Scooter, 15,8 kg ağırlığında. Sahip olduğu 700W gücündeki elektrik motoru sayesinde de 30 km/s hıza kadar ulaşabiliyor. İlk elektrikli Bugatti’nin mavi, siyah ve gümüş olmak üzere üç renk seçeneği bulunmakta.

Dört Saatte Şarj Dolumu Tamamlanıyor!

Tek şarjla 35 km menzil sunan bu Scooter, normal bir duvar prizi aracılığı ile dört saatte şarj edilebilmekte. Aracın arkasında, asfalta Bugatti logosunu yansıtabilen özel bir lamba da mevcut. Ayrıca ek olarak hızı, sürüş modunu ve pil ömrünü gösteren bir LED ekran taşıdığını da belirtmek gerekli.

Daha dikkat çekici olan durum ise lüks elektrikli scooter’ın CES 2022 Tüketici Elektroniği Fuarında sergilenmesine rağmen asla ilgi görmemesiydi. Fransız otomobil üreticisi ilk kez tasarladığı elektrikli Scooter modelinin fiyat etiketini ve ne zaman piyasaya sürüleceğini de açıklamadı.

Eğer sende her zaman ilklere imza atmak istiyorsan doğru yerdesin, bizimlesin; Wookweb Creative Agency!

    Leave Your Comment Here