Apple, Bölünmüş Ekrana Sahip Cihazın Patentini Aldı!

Apple, Bölünmüş Ekrana Sahip Cihazın Patentini Aldı!

Apple, bölünmüş ekrana sahip katlanabilir bir cihazın patentini almış durumda. Patent açıklamasına ve yer verilen görsellere bakıldığında cihaz, açık konumdayken bir iPad gibi tek ve büyük bir ekran deneyimi sunarken katlandığı zaman bir Notebook tarzı çalışma modu ve kolaylığı sunabilecek.

 

Apple’dan Katlanabilir Cihaz Patenti

Apple, aldığı patentlerle beraber bütün ilgiyi üzerine topluyor. Teknoloji devlerinden biri olan Apple, son olarak iki farklı çalışma tarzına sahip katlanabilir bir cihazın patentini aldı.

Apple, yaptığı patent açıklamasında: ‘Bir sistemde birden fazla elektronik cihaz bir arada tercih edilebilir. Elektronik cihazlar, bir birinci elektronik cihazın bir kenarının bir ikinci elektronik cihazın bir kenarına yapışık olduğunu tespit etmek amacıyla sensör ölçümlerini ve diğer bilgileri kullanabilir.’ İfadelerine yer verdi.

Kullanıcılar, cihazın kenarının bitişiklik durumu sensör yardımı ile tespit edildikten sonra her iki cihazın da ayrı olarak çalıştığı bir bağımsız çalışma modunu ya da cihazların uyumlu bir şekilde çalıştığı ortak çalışma modunu tercih edebilecek.

Ayrıca Apple, bu patentte elektronik cihazlar ortak çalışma modunda iken görseller cihazlardaki ekranlar arasında dağılabileceğini, cihazlardaki hoparlörlerin bir ses parçasının farklı kanallarını çalmak amacıyla kullanılabileceğini, kameralar ve diğer sensörlerin birbirleri ile iş birliği içerisinde kullanılabileceğinin altını çizdi.

 

    Leave Your Comment Here