YouTube’un Türkiye’deki 2021 Trendleri Belli Oldu!

YouTube’un Türkiye’deki 2021 Trendleri Belli Oldu!

Yılın son günlerinde dijital platformlar tek tek yılın enlerini açıklamaya başlamış bulunmaktalar. Son olarak Youtube, 2021’in en iyi trendlerini açıkladı. Liste hazırlanırken izlenme sayıları, etkileşim sayıları ve içerik kalitesi gibi koşullar göz önüne alındı.

Türkiye’de bu yılın en popüler trend videosu Ruhi Çenet’in ‘Dünyanın en soğuk şehrine yolculuk -71c’ videosu oldu. Yılın en trend videosunun bir belgesel olması da ayrı bir konu. Listenin devamına bakıldığında da durum pek şaşırtıcı değil. Bu yıl trendleri uzunca bir süre meşgul eden Camdaki Kız dizisinin 1.bölümü yılın ikinci trend videosu durumda. Üçüncü sırada ise Youtube’da hem çok ilgi gören hem de çok tepki alan video türü olarak adlandırabileceğimiz bir ‘kışkırtma videosu’ var. Enes Batur’un ‘Yeni Sevgilim şakası *kışkırtma’ üçüncü sırada yerini buldu. Youtube’da hayvan videoları da çok popüler durumda fakat Türkler olarak kedi videolarına ayrı bir sevgi gösteriyor gibiyiz. Listenin 10. sırasında yer alan komik kedi videosu da bu durumu kanıtlar nitelikte.

Müzik videoları için de ayrı bir liste açıklandı. Listenin ilk başında Kurtuluş & Burak Bulut- Sevmedim Deme şarkısı yer almakta. Top 10’da ise 3 farklı Burak Bulut şarkısı bulunuyor.

Yılın en trend kanalları listesinde ise, ilk sırada PUBG Mobile içerikleri üreten Barış G. yer alıyor. Algoritma sebebiyle videoları genelde trende giremeyen Noluyo Ya? kanalı yılın en iyi ikinci içerik üreticisi olmayı başarmış durumda. Üçüncü sırada ise Youtube Türkiye denilince akla gelen ilk isim Orkun Işıtmak var. Youtube’un yeni özelliği Shorts için de en popüler içerik üreticisi Evrim Ağacı oldu.

    Leave Your Comment Here