Meta, Reklam Hedefleme Kategorilerine Düzenleme Getiriyor!

Meta, Reklam Hedefleme Kategorilerine Düzenleme Getiriyor!

Meta, reklam açısından önemli bir düzenleme getirmekte. Bundan sonraki süreçlerde belli başlı konulara reklam hedeflemesi yapılamayacak.

Meta, kullanıcıların işine yarayacak olan yeni bir düzenleme meydana getiriyor. Duyurulduğu günden bu yana merak konusu olan şirket, reklam hedefleme kategorilerinde belli başlı değişikler de yapacak. Özellikle reklam verenlerin, düzenlemelerden memnun olmayacağı tahmin edilmekte.

Şirket, 2022’den itibaren reklamlarını değerlendirmelere göre yayınlayacak. Alınan bilgilere göre platformlar bundan sonra kullanıcılara daha hassas ve özverili davranacak. Meta’nın reklam departmanının en yetkili ismi Graham Mudd da konu ile alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Meta Reklam Konusunda Hassasiyet Getiriyor!

Reklam hassasiyeti açısından aldıkları kararların arkasında olduklarını dile getiren Graham Mudd, bu sürecin asla kolay olmadığını da belirtti. Toplumsal ayrıştırmanın da önüne geçmek isteyen Meta, geçmiş zamanlarda Facebook’un başına gelenler sebebiyle de bir hayli tecrübeli durumda. 2017 yılında ise bazı hedeflemeler açısından başı dertte olan bu platform, böyle durumların bir daha yaşanmamasını hedefliyor.

Ocak 2022’de yürürlüğe girecek olan bu değişimin sonrasında, tarafların gelirlerinde ve ziyaretçilerinde nasıl değişiklikler olacağını hep beraber göreceğiz.

 

    Leave Your Comment Here