Native Mobil Uygulamaların Faydaları Nelerdir?

Native Mobil Uygulamaların Faydaları Nelerdir?

Native mobil uygulama, sadece belirlenmiş olan işletim sistemlerinde ve cihazlarda çalışan bir uygulamadır. Bu uygulamayı belirlenmiş olan sistemler haricinde kullanmanız mümkün değildir. Native uygulamaların bir diğer adı da yerel uygulama olarak bilinir. Bu mobil uygulama, yazılımcılar tarafından özel olarak geliştirilir. Belirlenmiş olan yazılımsal ve donanımsal kaynaklar yardımıyla entegre bir şekilde çalışır. Genel olarak böyle bir işletim sistemine sahip olan tüm cihazlarda uygulama rahatlıkla kullanılabilir.

Mobil uygulamalar genelde native ve hybird olarak değişiklik gösterir. Native mobil uygulama kullanımının için en çarpıcı özelliği ise, hızlı ve dinamik bir şekilde çalışmasıdır. Sosyal medyada sergilenen uygulamaların çoğu bu sınıfa dahildir. Native mobil uygulama, kullanıcılarına istenen özelliklere göre tasarlama yapma hakkı verir. Böylece her istek ve ihtiyaca göre bireysel ve kurumsal olarak uygulamalar geliştirilebilir.

  • Sadece belirlenmiş olan mobil uygulamalar için tasarlandığından performans, hız ve kalite açısından oldukça yüksek bir performansa sahiptir.
  • Native uygulamada sadece çalıştığı işletim sistemine özgü kodlama yapılmaktadır. Bu sebeple güvenilirlik açısından oldukça önemlidir. Kurumsal markalar tercihlerini genelde bu sistemden yana kullanırlar.
  • Bu uygulamada diğer uygulamalara nazaran geliştirme hataları oldukça düşüktür. Markaların birinci tercihi olan bu native mobil uygulama hizmette kusursuz bir deneyim sunmaktadır.
  • Uygulamanın kullanıldığı işletim sisteminin bütün özelliklerine erişim mümkündür. Kamera ve mikrofon gibi özellikler uzun vadede sorun vermeden çalışır.
  • Kullanıcıların deneyimini en üst seviyeye taşır.

Marka zinciri oluşturmak isteyen ve geniş kapsamlı kitlelere hitap etmek isteyen kurumsal markalar kesinlikle native mobil uygulamayı tercih etmelidirler. Bu uygulamada yapılan işe göre kişiselleştirme yapılabilmesi mümkün olduğundan özgün ve yaratıcılık açısından önem arz eder. Profesyonel ekiplerle çalışıldığında kesin ve olumlu sonuçlar elde edilme durumu çok yüksek bir olasılıktır.

    Leave Your Comment Here