urban-company

Urban Company 225 Milyon Dolar Yatırım Kazandı

Hindistan merkezli olan Urban Company, talebe dayalı ev hizmetleri sunan bir firma. F serisi yatırım turunda 225 milyon dolar yatırım kazanan firma, unicorn şirketine derecesine çıkmış oldu. Bununla beraber kurumlarını dijital ortamlarda daha yukarıda göstermek isteyen şirketler, SEO danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmakta.

F serisi yatırım turuna Steadview, Tiger Global ve Vy Capital da katılım gösterirken, F serisi yatırım turu sonlandığında Urban Company 2,1 Milyar Dolar gibi yüksek bir değerlendirme yakaladı. Firmanın yetkilileri almış oldukları yatırımı değerlendirirken tüketicilere yönelik harcamalar olacağını belirtti. Dolayısıyla kalite kontrol, güvenlik, eğitim, yenilik, ürün geliştirme gibi alanlara yönelik çalışmalar söz konusu olacak.

Bilindiği üzere bir isim değişikliği yapan firma, geçmiş dönemlerinde “UrbanClap” olarak bilinmekteydi. Urban Company dolayısıyla 2014 yılı içerisinde kullanıcılarıyla tanıştırıldı. Hindistan haricinde,

  1. Birleşik Arap Emirlikleri,
  2. Avustralya,
  3. Singapur,

Gibi ülkelerde hizmet gösteren firma, internete ek olarak mobil cihazlardan da kullanım görmekte. Sahip olduğu personel ile beraber, hizmet uzmanlarıyla ile iş ortaklığı sağlamakta. Böylece kendilerine ürün tedariki, sigorta, teknoloji ve eğitim gibi birçok alanda yardım etmekte.

Platform Çalışanları Eğitimden Geçti

Bilindiği üzere Urban Company kurucusu olan Raghav Chandra, platforma katılmış olan personelin haftalarca bir eğitim gördüğünü belirten açıklamalar yaptı.

Katılanların tek yeteneğe sahip bulunmaları doğrultusunda, firma onlara değişik kategoriler altında bilgi sağladığını, bu sayede iş bulmalarını daha fazla yükselttiğini belirtmekte. Raghav Chandra ayrıca girişim arttıkça yetenek geliştirme seçeneklerinin kilit olacağını söyledi.

    Leave Your Comment Here