Elon Musk, Tarafından Başlatılan Sosyal Medya Anketinde ‘Evet’ Çıktı!

Elon Musk, Tarafından Başlatılan Sosyal Medya Anketinde ‘Evet’ Çıktı!

Dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Elon Musk, sosyal medya hesabından yayınladığı bir anketle sahip olduğu bütün Tesla hisselerinin yüzde 10’luk kısmını satıp satmamak konusundaki kararını, sosyal medya takipçilerine bırakmıştı. Tesla hisseleri şu an yüzde 7’nin üzerinde değer kaybederek 1.133 dolara düşerken daha sonra tekrar yükselişe geçti.

Milyarder iş adamı Musk, gerçekleşmemiş kazançlarından büyük oranda gelir elde ettiğini söyleyip, vergi ödemek için Tesla’da bulunan hisselerinin yüzde 10’unu satmayı önermiş, bunun için sosyal medya hesabından bir anket yayınlamıştı.

Elon Musk’ın yayınladığı ankette 3 milyon 500 binin üzerinde oy kullanıldı. Ankete katılanların yüzde 57.9’u Musk’ın hisselerini satması taraftarı iken, yüzde 42.1’lik kesim ise satmaması yönünde oy kullandı. Musk, anket sonucu ne olursa olsun buna uyacağını dile getirmişti.

Elon Musk daha önce dördüncü çeyrekte hisselerinin ‘büyük bir bloğunu’ satacağını dile getirmiş, eylül ayında Kaliforniya, Beverly Hills’deki konuşmasında, Tesla’daki Hisse senedi opsiyonlarının süresi sona erdiğinde marjinal vergi oranının yüzde 50’nin üzerinde seyredeceğini ve yakında satmayı planladığını duyurmuştu.

    Leave Your Comment Here