Binance’tan 100 Milyon Euroluk Yatırım!

Binance’tan 100 Milyon Euroluk Yatırım!

Binance, Fransa’da Avrupa’nın Blockhain ve kripto para ekosistemini geliştirmek için 100 milyon euroluk bir girişimde bulundu.

Dünyanın en önde gelen blok zinciri ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, blok zinciri ve kripto alanındaki gelişmelere öncülük etmeye devam etmekte. Bu anlamda binance, Fransa ve Avrupa’nın blok zinciri ve kripto para ekosistemini geliştirmek France Fintech ile iş birliğine giderek 100 milyon euroluk bir yatırım yaptığını açıkladı.

Binance’ın finanse ettiği ve kâr amacı gütmeksizin bir dernek olan France FinTech’in destek verdiği proje, Fransa’da bir Binance Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin kurulmasını, blokzincir güvenliğinin kritik bir unsuru olacak ‘Objective Moon Accelerator’ adlı merkeziyetsiz defter teknolojisi hızlandırıcısının (DLT) geliştirilmesi projesini ve kripto para ekosistemine yeni yetenekler kazandıran online eğitim programını içermekte.

Proje bağlamında, Fransa merkezli online eğitim platformu olan OpenClassrooms ve kripto donanım sağlayıcısı Ledger da eğitim programının geliştirilmesine destek verecek.

Yatırımlar Her zaman Devam Edecek; Kripto paraların ve Blockhain teknolojisinin dönüştürücü potansiyeli konusunda kitleleri eğitmeyi amaçlayan Binance, kripto para ekosistemini geliştirmek amacıyla çalışmalarına daima devam edecek. Şirket bu bağlamda, önümüzdeki dönemlerde yatırımlarını Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa’nın birden fazla ülkesinde yaygınlaştırmayı planlamakta.

    Leave Your Comment Here