Türk Telekom Dijital Dönüşümde Hız Kesmiyor!

Türk Telekom Dijital Dönüşümde Hız Kesmiyor!

Ülkemizin en önemli teknoloji şirket ve operatörlerinden birisi olan Türk Telekom, 2021’i büyük başarılara imza atarak kapattı. Dünyanın sayılı teknoloji şirketlerinden olan Juniper Networks ve Net Insight iş birliğinde Türk mühendislerin 5G alanındaki uzmanlığını dünyaya kanıtlayan Türk Telekom, aynı zamanda da geleceğin ‘Unicorn’ları olan girişimleri yurt dışına açtı ve Atatürk Kültür Merkezi’nin 7 yıl boyunca ana destekçiliğini üstlendi.

5G’nin Ana Taşı Olan Fibere Yatırım!

Türkiye’nin dijital dönüşümünde büyük bir rol üstlenen Türk Telekom, teknolojinin kişilere fayda sağladığı işleri hayata geçirmeye de devam etmekte. Dünyanın dört bir yanından kişileri hızlı internet ile tanıştırma ve internet kullanımını yaygınlaştırarak en üst seviyeye çıkarma hedefi ile çalışmalarını devam ettiren Türk Telekom’un 2005 yılından bu zamana kadar dijital dönüşüme yapmış olduğu yatırım oranı ise 18,1 milyar doları aşmış durumda.

5G için mobil teknolojilere hız kesmeden devam eden Türk Telekom, fiber yatırımlara da aralıksız bir şekilde devam etmekte. Türk Telekom, 2021 Eylül itibariyle fiber ağını 353 bin kilometreye çıkardı. 2021 3.çeyrek itibariyle de baz istasyonlarının yaklaşık olarak yüzde 45’i fiberle bağlı bir duruma gelmiş oldu. Türkiye’nin altyapıdaki fiberleşme oranı yıl sonunda yüzde 90’ları geride bıraktı.

Dijital dönüşümde yerini şimdiden ayırmak istiyorsan ne duruyorsun? Hemen Wookweb Creative Agency’e ulaş. Ailemizde seni görmekten mutluluk duyacağız.

    Leave Your Comment Here