Meta, Kripto Yöneticisi ile Yollarını Ayırıyor!

Meta, Kripto Yöneticisi ile Yollarını Ayırıyor!

Meta, kripto para yöneticisi David Marcus ile yollarını ayırmaya karar verdi. Daha öncelerde PayPal’ın da yöneticiliğini yapmış olan Marcus, Facebook’ta finans yöneticiliği yaptı. Daha sonrasında firmanın hedefleri doğrultusunda kripto para biriminin yöneticiliğini üstlenmiş durumda. Fakat firmanın bu alandaki son girişimleri başarısızlıkla sonuçlanmış oldu. Projenin diğer önemli isimlerinin de firmadan ayrılmasının sonrasında şimdi de Marcus, firmadaki son günlerini geçirdiğini dile getirdi.

Meta, Kripto Para Projesinde Kan Kaybediyor!

David Marcus, yapmış olduğu açıklamalarda firmanın kripto para planlarının belirsiz bir durumda olduğunu söyledi. Bu belirsizliğin içinde daha da fazla durmak istemeyen yönetici, yeni projelerini de dile getirdi. Kripto para yöneticisi, açıklamasını Facebook aracılığıyla gerçekleştirdi. Bir gönderisinde, 2021’in sonunda firmadan ayrılacağını açıkladı.

Eski dönem PayPal yöneticisi, Facebook’a 2014’te dahil oldu. İlk olarak dört yıl süresince Messenger’ı yönetti. Daha sonrasında ise bir süre finans alanında görevdeydi. Son olarak da Facebook’un blok zinciri olan bölümünü başlatmak için kripto para yöneticiliğine geçmiş oldu. O zamandan beridir Meta firmasının sorunlu kripto para planlarını ve Facebook Pay gibi diğer ödeme ürünlerini de denetledi.

Marcus, son iki senesini firmanın kripto para cüzdanı olan Novi’yi geliştirmeye adayarak geçirdi. Bu senenin başlarında da Amerika Birleşik Devletleri ve Guatemala’da cüzdanın küçük bir kısmını bile dile getirdi. Ek olarak, Meta’nın kripto yöneticiliğine Novi’nin ürün başkan yardımcısı olan Stephane Kasriel gelecek.

    Leave Your Comment Here