Essential Çalışanları Yeni Bir Telefon Tasarlıyor!

Essential Çalışanları Yeni Bir Telefon Tasarlıyor!

Andy Rubin tarafından kurulan Essential akıllı telefon markası, büyük vaatlerle piyasaya sürülmesine rağmen büyük bir hayal kırıklığı oldu. Gerek Andy Rubin’in Google zamanındaki skandallarının ortaya çıkması gerekse de oldukça yüksek fiyatlı etiketleri Essential markasının hazin sonu oldu. Carl Pei tarafından kurulan Nothing firması en sonunda Essential’i satın alarak bu macerayı sonlandırmıştı.

OSOM OV1 Geliyor!

Essential şirketi dağılmadan önce ayrılan bir mühendis ekibi, OSOM adında bir girişim ortaya çıkarmıştı. Bir yıldır da çalışmalarına hız kesmeden devam eden şirket, kullanıcı gizliliğine ve akıcılığa odaklanan yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye oldukça yakın. OSOM OV1 şirketin ilk telefonu konumunda olacak.

Kullanıcıların gizlilik ayarlarını ayrıntılı bir biçimde belirleyebildiği ara yüz, Android’in entegre araçlarından 100 kat daha fazla güçlü bir pozisyonda olacak. Ayrıca ek olarak stok ara yüzün çok akıcı bir şekilde hazırlanmış olduğu da ifade edilmekte. Android kodlarında derin bir modifikasyon yapılmış ve Google tarafından da onay verilmiş. Proje şu anda prototip hazırlama aşamasına gelmiş durumda.

OSOM markası, MWC 2022 fuarında telefonun teknik detaylarını açıklamayı planlamakta. 20 milyon dolarlık fon toplayan girişim bir aksilik olmaz ise yaza doğru ya da hemen sonrasında OSOM OV1 akıllı telefonunu piyasaya sürmeyi hedeflemekte.

    Leave Your Comment Here