Apple’dan iPhone 6 Plus Kullanıcılarına Üzücü Haber!

Apple’dan iPhone 6 Plus Kullanıcılarına Üzücü Haber!

Apple, bugün yapmış olduğu resmî açıklamada nostaljik (vintage) ürün kategorisine iPhone 6 Plus’un tamiri, Apple Yetkili Servis Sağlayıcılar tarafından ya da Apple anlaşmalı servis noktalarından yapılamayacak.

İphone 6 Plus, Artık Nostaljik!

MacRumors tarafından ele alınan Apple içi şirket yazışmasına göre ünlü Amerikan devi, çok yakın bir zamanda nostaljik ürün listesini yenileyerek iPhone 6 Plus’ı da bu kategoriye dahil edecek. 31 Aralık 2021’de üretiminin sonlanmasının ardından 5.yılına girecek olan söz konusu cihaz, yeni yıldan sonra artık nostaljik cihaz olarak adlandırılacak ve servis hizmeti de bir süre sonra durdurulacak.

2014’ün Eylül ayında piyasaya çıkan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, müşterilerin uzun süredir beklemiş olduğu 4,7 inç ve 5,5 inç ekranlara sahipti. Her iki mobil cihaz da Apple’ın şu ana kadar satmış olduğu en popüler cihaz oldu.

iPhone 6 Plus’un üretimi 2016’da durdurulmuş olsa da iPhone 6, en az 2018 yılına kadar belirli noktalardaki seçili perakendeciler aracılığı ile satın alınabilmekteydi. iPhone 6’nın nostaljik ürün kategorisine girmesi için en az 2 senesi daha gözüküyor.

Apple’ın nostaljik ürün politikasındaki tek harici ülke Fransa. Fransa’da 31 Aralık 2020 tarihinden sonra satın alınan herhangi bir iPhone ya da Mac, nostaljik ürün kategorisine alınsa dahi 7 yıl süresince Apple Yetkili Servislerinde tamir edilebilmekte.

 

 

    Leave Your Comment Here