Dark Web Pazaryeri Silk Road’un Kurucusu NFT Çıkarıyor!

Dark Web Pazaryeri Silk Road’un Kurucusu NFT Çıkarıyor!

Günümüzde en popüler dark web pazaryerlerinden olan Silk Road’un Dead Pirate Roberts takma ismiyle bilinen kurucusu Ross Ulbricht kendi NFT koleksiyonunu başlatacağını duyurdu. Ross Ulbricht’in NFT koleksiyonunda hayatındaki dönüm noktaları yer alacak.

Ross Ulbricht, çocukluk zamanlarından hapishanedeki yaşamına kadar hayatında olan çeşitli önemli noktaları NFT koleksiyonuna dönüştürdü ve açık artırmaya çıkardı. Bunun yanı sıra koleksiyonun satışımdan elde edilen gelirin, Ulbricht’in özgürlüğü ve mahkumlara destek için harcanacağını dile getirdi.

Ethereum ağında üretilmiş olan Ross Ulbricht Genesis Koleksiyonu Art Basel Miami’de gösterilecek. Ek olarak Ulbricht’in koleksiyonunun müzayedesi 2-8 Aralık’ta SuperRare NFT platformunda gerçekleşecek. Bu NFT koleksiyonu dijital sanatçı Levitate’in orijinal animasyonu, Ulbricht’in seslendirmesi de dahil olmak üzere on adet NFT içeriğine sahip olacak.

2013’ten bu yana hapishanede olan Ross Ulbricht konuyla alakalı yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi; ‘Tutuklandığım zamanlarda 29 yaşındaydım. Hapishanede tekrardan çizim yapmaya başlamak için zamanım da oldu. Sanatsal yönümle bağlantı kurdum ve yaşadığım hikâyeyi anlatan illüstrasyonlar ürettim.’

Ulbricht’in annesi de bu müzayededen kazanılacak gelirin hem oğlunun özgürlüğüne kavuşması için hem de hapisteki diğer mahkumlara destek olmak amacıyla bağış toplama görevi göreceğini de söyledi.

    Leave Your Comment Here