Google’dan Yeni Karar! O Reklamlar Kaldırılacak

Google’dan Yeni Karar! O Reklamlar Kaldırılacak

Google, iklim değişikliği ile ilgili inkarcıların gelirlerini kısıtlamak ve platformlarında yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek için iklim değişikliğini yalanlayan reklamları kaldıracak.

Şirketten yapılan açıklamalarda, bu yeni kanunun geçen haftalarda aşıyla ilgili yanlış bilgilere kapsamlı engel getirildiğini açıklayan Youtube için de geçerli olacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada, giderek artış gösteren reklam ve yayıncı ortağının iklim değişikliğiyle ilgili yanlış iddiaları destekleyen ya da birlikte yayımlanan reklamlarla ilgili endişeleri dile getirdikleri söylenerek, ‘Reklam verenler, reklamlarının bu tarz içeriklerin yayında görünmesini istemiyor.’ Söylemlerine yer verildi.

Google, yayıncılar ve Youtube içerik oluşturucuları için kasımda, reklam verenler için de aralık ayında yürürlüğe girecek olan politikayı uygulamaya sunmak amacıyla hem otomatik araçları hem de gerçek kişilerden oluşan inceleme uzmanlarını kullanacak.

‘İklim politikası’ ya da ‘iklim değişikliğinin değişen etkileri hakkında kamuya açık tartışmalar’ gibi diğer konularla alakalı içeriklerde reklamlara izin verilmeye devam edilebilecek.

    Leave Your Comment Here