Tam Hizmet Ajansı

Tam Hizmet Ajansı

Reklam çalışmaları başlıkları altında hizmet sunan bu bağlamda çeşitli firmalar vardır. Sektörel olarak farklılık gösteren markalar için, çeşitli reklam kanalları üzerinden reklam kurguları oluşturulmalıdır. Müşterilere en iyi hizmeti hızlı ve son derece kaliteli olarak sunmak, reklam ajanslarının ana hedefi olarak bilinmektedir. Tam hizmet reklam ajansı olarak bilinen ve bu anlamda yapılan çalışmalar, tüm reklam kanallarında uygulanmaktadır.

Tam hizmet reklam, uluslararası komplike hizmet sunmaktadır.

Bu bağlamda tam hizmet reklam ajansını içine alan ve uygulanan çalışmalardan bazılarını başlıklar altında inceleyebiliriz;

 

  • Medya Satın Alma;

Medya satın alma işlemi, müşteriler için ilk aşamada en uygun mecranın hangisi olduğunu belirlemektir. Markaların reklam ajansları ile iletişimlerine olanak sağlayan bir halkla ilişkiler hizmetidir. İlgili sektörler için henüz yeni bir uygulama modeli olarak tanımlanan medya satın alma, markalara göre çeşitlilik göstermektedir. Günümüzde her geçen gün sayıları artacak biçimde alanında profesyonel ekipler tarafından oluşturulmuş medya satın alma uzmanları bulunmaktadır. Bu ekiplerle beraber çalışmak, üretim ve reklam gibi oldukça önemli konularda daha uzmanca adımlar atılmasına olanak sağlamaktadır. İşte tam da bu noktada bu alanda çalışmalar sunan markalarla çalışması yıllık ekonomik bilançolarının düzeltilmesi ve daha da verimli bir şekilde büyüme oranlarını elde etmesi demektir. Reklam hizmeti anlamında profesyonel bir destek alındığında daha az bütçe ile daha çok tanıtım elde edilebilir.

 

  • Kreatif- Kurumsal Kimlik Tasarımı;

Marketing pazarını birleştiren sistemler gereğince artık serbest rekabet ortamında güçlü ve dinamik kalmak isteyen her markanın bir kurumsal kimliğe ihtiyacı söz konusudur. Piyasada bakıldığı zaman her büyük markanın belirli bir rengi olduğu fark edilmektedir. Bu durum, o markanın ana rengini hitap etmektedir. Bundan sonra açılan her yeni şubede, sisteme sunulan her yeni ürün ve hizmette o rengin ana akım renk olarak kullanıldığı görülmektedir. Kurumsal kimlik tasarımının oluşumunda ana unsurlardan olan bir diğer etken de slogandır. Her markanın kendisiyle özdeşleşmiş olan bir sloganı bulunur. Bunlarla birlikte kurumsal kimlik tasarımı hizmeti veren markalar bu renk ve sloganları çeşitli araçlarla başarılı bir şekilde uygulamaktadır. Yapılan çalışmalar, daha da büyük oranda müşteri kitlesi olarak geri dönüşler sağlamaktadır.

 

  • Dijital Reklam;

Dijital reklam vermenin en büyük avantajı çok fazla kişiye ulaşmak olarak bilinir. Ek olarak tamamen sanal bir dünya içerisinde yer aldığı için reklama özel ayırılmış olan köşelerde video, fotoğraf gibi reklam unsurlarını yayınlatmak çok daha az maliyetli olarak bilinmektedir. Dijital reklamın bir diğer en önemli özelliği ise tekrara dayalı olmasıdır. Örneğin bir dergide tam sayfada yer alsa bir reklama bir kere bakılır. Fakat yenilenen bir dijital ortam sayfasında bir kişi günde birçok defa aynı reklamın farklı açıdan yüzlerini görebilmektedir. Dijital reklam, dijital çağın tanıtım alanı olarak başarıya imza atmak isteyen markaların tercihlerinin ilk sıralarında yer almaktadır.

    Leave Your Comment Here