Seo için yapılması gerekenler

Logo Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Logo tasarımı firmanızın tanıtımlarında büyük bir önem taşır. Doğru yapılan çalışmalar ile adınızı daha geniş bir kitleye duyurabilir, müşterilerinize daha iyi hitap edebilirsiniz. Markalaşma sürecinde olan her şirket için logolar büyük bir önem taşır.

Eğer bu çalışmalar profesyonel olarak yapılırsa tek bir görsel ile birçok mesaj verebilir, yaptığınız işleri ve kimliğinizi aktarabilirsiniz. Bunun için profesyonel bir firma ile çalışmak, kısa sürede istediğiniz sonuçları almanıza yardımcı olur.

Wook Web alanında uzman grafik tasarımcılar ile çalışarak, daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Esnek logo tasarımlarıyla dinamik sonuçlar sunar. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız iletişime geçmeniz yeterlidir.

Marka Tanıtımı İyi Olmalıdır

Logo tasarımcıları, proje esnasında markanın doğru bir şekilde tanıtılmasına özen gösterilmelidir. Bunun için şirketin misyonu, misyonu ve ürünleri bilinmeli; buna en uygun çözümler sunulmalıdır. Her açıdan logonun markayı tanıttığından emin olunmalıdır.

Özgünlük Önemlidir

Logo tasarım ajansı, yaptığı çalışmalar esnasında özgünlüğe de önem vermelidir. Eğer çalışma başka bir firmayı/markayı anımsatıyorsa, logonun başarısız olduğu anlamına gelir. Birebir alınan tasarımlar da hedef kitlenizi kaybetmenize neden olur.

Ancak bu durum ilham almak, rakiplerinizin ne yaptığını görmek için diğer logoları incelemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu konuda derin bir araştırma yapılması ardından özgün projeler ortaya konulmalıdır.

Renk ve Fontlar Önemdir

Logo tasarımı yaparken renklerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Her bir rengin ayrı bir anlamı olduğu, mesajı ve duyguyu yansıttığı unutulmamalıdır. Bunlara dikkat etmek, insanları yönlendirebilmenize de yardımcı olur.

Bunun yanı sıra logonun içerisinde fontlara yer verilecekse öncelikle okunur olduğundan emin olunmalıdır. Çok küçük olanlar okunamayacağı için ilgi çekmeyecektir. Ayrıca hangi fontun seçildiğine de dikkat edilmelidir. Tırnaklı olan fontlar, özellikle kurumsal firmalarda ve moda şirketlerinde tercih edilir.

Tırnaksız olan fontlar ise daha sade bir yapıya sahiptir. Gençliğe hitap etmekte olup enerjik, yenilikçi bir yapıya sahiptir.

Firmayı Yansıtmalıdır

Logoların temel amacı firmaları yansıtmasıdır. Dolayısıyla proje sahibi şirketle toplantılar yapılmalı, firma karakteri anlaşıldıktan sonra buna uygun çözüm önerileri sunulmalıdır.

    Leave Your Comment Here