Mobil Uygulama Fiyatları hangi kriterlere göre değişmektedir?

Mobil Uygulama Fiyatları

Mobil uygulama fiyatları temelde talep edilen mobil uygulamanın karmaşıklığına ve kullanılacak teknolojiye göre değişebilmektedir.

Bu içerikte bir mobil uygulama yaptırmanın maliyeti hakkında net bir fikir edinmeniz için gereken bilgileri paylaşıyor olacağız.

Mobil Uygulama Fiyatları Hangi Aralıkta Değişir?

Mobil uygulama fiyatları, birçok faktöre bağlıdır. İşletim sistemi, uygulamanın karmaşıklığı, özellikleri, tasarımı, işlevselliği, geliştirme süresi ve hedeflenen kullanıcı kitlesi gibi faktörler, uygulamanın fiyatını etkileyen önemli faktörlerdir.

Genel olarak, mobil uygulama fiyatları 1.000 ile 500.000 dolar arasında değişebilir. Basit bir mobil uygulamanın geliştirilmesi genellikle 5.000 ile 20.000 dolar arasında bir fiyatla gerçekleşebilirken, daha karmaşık bir uygulama geliştirme süreci 100.000 dolardan daha fazla bir bütçe gerektirebilir.

Ayrıca, mobil uygulamanın geliştirilmesi için birçok farklı seçenek vardır. Uygulamayı kendiniz yapabilir veya profesyonel bir uygulama geliştirme şirketi ile çalışabilirsiniz.

Uygulama geliştirme şirketleri genellikle saatlik veya proje bazlı fiyatlandırma sunarlar. Uygulamanın işlevselliği ve karmaşıklığına bağlı olarak, saatlik fiyatlar 50 dolardan 250 dolara kadar değişebilir.

Sadece Ios ve Android işletim sistemlerinde çalışabilecek şekilde mobil uygulama yapmak sadece Ios işletim sistemine yapmaktan garip bir şekilde daha ucuz. Ios işletim sistemi çok güvenli olduğu için mobil uygulama fiyatları Ios işletim sistemi için daha maliyetli olabilmektedir.

Mobil Uygulama Nedir?

Mobil uygulama başlarda sadece telefonlar için çıkartılıyordu fakat şimdiki zamanlarda akıllı saat, tablet vs. gibi elektronik eşyalarda bulunuyor ve bu eşyaların her birinde kendine özel mağaza bulunuyor.

Android işletim sistemi için ayrı bir mağaza aynı şekilde Ios işletim sistemi için de ayrı bir mağaza ve Windows Phone için de kendine özel mağaza bulunuyor hatta Huawei firması da kendi mağazasını pazara sürdü.

Mobil Uygulama Yapan Firmalar

En iyi firma ve en iyi yazılımcı yoktur en çok parayı verip de güzel bir mobil uygulama da yapılmaz.

Mobil uygulama yapan firmalar arasında bulunan firmamız en uygun fiyatlarla en kullanışlı mobil uygulama hizmetini sunmaktadır.

Firmamız mobil uygulamalar konusunda kendini sürekli genişletmekte kendi uygulamalarını her zaman yeniliğe açık tutmaktadır böylece yazılan uygulama üzerinde sıkılmadan vakit geçirme ve istediğinizi elde etme imkanına sahip olursunuz.

Firmamız sürekli kendini geliştirmekte ve her seferinde daha iyisini yapmayı ilke edinmiştir.

Bu sebeple farklı önceliklere sahip mobil uygulamalar farklı şekilde yapılmakta ve kullanılan yöntemlere göre de fiyatlandırma politikamız farklılaşmaktadır.

En iyi Web yazılım yapan firmalar arasında da kendine önemli bir konum bulan firmamız gerçekleştirdiği tüm işlemleri siz değerli müşterilerinin beğenisine sunmakta ve sizin istediğiniz şekilde yazılım işlemlerini yönlendirmektedir.

Sizleri dinleyen ve ne istediğinizi kavrayan deneyimli personellerimizle uygun fiyatlı mobil uygulama hizmeti vermek için sürekli kendimizi geliştiriyoruz.

Kaliteli bir web sitesi tasarlarken tasarımı dikkat çekici olmalı ama göz yorucu olmamalı.

Seçilen renkler fontlar şekiller sitenin görselliğine güzellik katabilir.

Web yazılımı yapan firmalar olarak mobil uygulama çalışmalarında da bu hususları gözetiyoruz ve çalışmalarımızı o doğrultuda şekillendiriyoruz.

Mobil Uygulama Hizmeti Almak İçin Firmalar Nasıl İncelenir?

Mobil uygulamalar, bireysel ve kurumsal olarak sağlanır. Bu sektörde pek çok kurum olduğu için, müşteriler projeyi beraber yapacağı firmalarda bazı hususları da bilmelidir.

Zira her müşteri, en iyi mobil uygulamalar yapan firmalar ile anlaşmak ister. Çünkü böylece programın istenen sonucu vermesi gerçek olur.

Peki, mobil uygulama yapan firma hususunu incelerken, dikkat edilmesi gereken nokta nedir? Bu sektör içerisinde her kurum, web sitesini içerisinde referanslarını yayınlar.

Eğer firma yeniyse ve pek çok referansı mevcutsa, bunların çoğu doğru olmayan iddialardır.

Bunun temel nedeni, mobil uygulama geliştirme işinin oldukça zaman alıcı bir iş olmasıdır. Zira sektörde yapılan projeler, tamamlanması için en az 1 ay gerektirir.

Eğer firmaların kuruluş tarihini ve referanslarını incelerseniz, güvenilir olup, olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Mobil uygulama fiyatları hakkında bilgi almak ve mobil uygulamalar yaptırmak istiyorsanız, öncelikle bazı noktaları da bilmeniz gerekir.

Bunlardan en önemlisi, en ucuz mobil uygulama yapan firmalar ile proje yapmanın size sonuç vermeyeceğidir.

Zira bilginin önemli olduğu çağımızda, tecrübe ve bilgi projenin kalitesini belirlediği için fiyatlar üzerinde doğru orantı gösterir.

Bu nedenle profesyonel mobil uygulama yapmak istiyorsanız, sektörde ortalama bir fiyatın da bulunduğunu bilmelisiniz.

Eğer bir firma bu ücretin çok altında bir sayı öneriyorsa, verdiği hizmet profesyonellik ve bilgiden tamamen uzaktır. Böyle bir kurumla çalışmak, sadece paranızı boş yere harcamanıza neden olacaktır.

Mobil Uygulama Fiyatları Nasıl Öğrenilir?

Mobil uygulama geliştirme yapmak istiyorsanız, bir firmayla (yani wookweb ile) iletişime geçerek, ihtiyacınızı aktarmanız ve uygulamada nelerin olmasını istediğinizi söylemeniz gerekir. Sizinle yapılan toplantıda ortalama bir mobil uygulama fiyat aralığı verilecek olup, bunu etkileyen bazı unsurlar şöyledir.

  1. Uygulamanın çalışacağı işletim sistemi / sistemleri
  2. Kullanıcıların uygulamada yönetim yapacağı
  3. Veri Saklamanın nasıl yapılacağı
  4. Uygulamanın kaç sekmeden meydana geleceği

Eğer profesyonel mobil uygulama geliştirmek istiyorsanız, bu durumlara dikkat etmeniz, size en iyi hizmeti verecek programa sahip olmanızı sağlayacaktır.

    Leave Your Comment Here