wegift

WeGift, Tam 8 Milyon Dolar Tutarında Yatırım Aldı!

İngiltere merkezli bir şirket olan Wegift yapmış olduğu çeşitli mobil uygulama ile işletmelerin, daha basit ve kolay bir şekilde müşterilerine e-hediye kartlar ve dijital ödüller vermesine imkan tanıyor. Şirket, AlbionVC tarafından yönetilmekte olan yatırım turunda, tam 8 milyon dolar tutarında bir yatırım aldı.

Pek çok işletme, müşterileri için dijital ödüller ve e-hediye kartları veriyor. İşletmelerin daha kolay bir şekilde işlemlerini yapmasını sağlayan WeGift, İngiltere merkezli bir şirket. Şirket, kendisini Teşvik Edici Pazarlama Platformu şeklinde tanımlıyor. AlbionVC tarafından yönetilmekte olan yatırım turunda 8 milyon dolar tutarında yatırım alan WeGift, iyi bir yatırım sahibi oldu. Yatırım turuna katılan şirketler arasında Unilever Ventures, SAP.iO fund ve Tura Stride.vc de bulunuyor.

WeGift, aldığı yatırımla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalar çerçevesinde yatırımın, dijital ödüller ve teşviklerin gerçek zamanlı altyapısının oluşturulması için kullanılacağı belirtiliyor. Böylelikle markalarla doğrudan entegrasyon yolu ile tedarik zinciri oluşturmanın sağlanması öngörülüyor.

Bilindiği üzere WeGift şirketi, Aron Alexander tarafından 2016 yılında kurulmuştu. Şirket, büyük oranda fiziksel hediye kartları için oluşturulmuş bulunan eski sistemlerle desteklenmekte olan 700 milyar dolarlık teşvik ve ödül endüstrisini dijitalleştirmeyi amaçlıyor. Şirket, işletmelerin dijital teşvikleri göndermeyi otomatik hale getirmeye imkan tanıyan bulut tabanlı, açık API platformu sunmakta.Bu ise analitik ile birleştirildiğinde teşvik edici pazarlama kampanyalarında yatırım getirisinin izlenmesini kolay bir hale getiriyor. Şirketin müşterileri arasında Perkbox, Vodafone, Sodexo, SAmsung gibi firmalar bulunuyor. WeGift’in 700’den fazla marka ortağı olduğu da biliniyor.

 

    Leave Your Comment Here