Ios 14

IOS 14 İşletim Sisteminde İşte Merak Edilen Özellikler!

iOS 14 işletim sisteminde merak edilen ve karşımıza çıkan 8 özelliğe göz atacağız. Temmuz ayı itibariyle de, beta şeklinde kullanıcılara yönelik olarak sunulmuş ve tanıtımı gerçekleşmişti. Şimdi ise ios 14 işletim sisteminde karşımıza çıkmış olan 8 özelliğini  öğrenmiş olacağız.

Gelişmiş Widget Desteği Karşımıza Çıkıyor

Ios 14 işletim sisteminde yer alan gelişmiş widget desteği ön plana çıkmayı başarıyor. İos 14 işletim sistemi ile beraber, istenirse widget boyutları da çok kolay şekilde değiştirilebilecek.

App Library Özelliği

Ios 14 içerisinde yer alan bu özellik sayesinde uygulamalarınızın sorunsuz şekilde düzenlenmesine de yardımcı oluyor.

Picture Modu Özelliği

Ios 14 içerisinde yer alan en önemli özelliklerden biri olmayı başardı. Oynattığınız video, her ne kadar ana  ekrana geri dönüş yapsanız bile oynamaya devam ediyor. Birçok video odaklı uygulamalarda sorunsuz şekilde kullanılabilir.

Arkaya Dokun

İşletim sisteminde  bir diğer ön plana çıkanlardan biri de arkaya dokun özelliği. Bu özellik cihazın arka kısmından da yönetim yapmanızı sağlıyor. Bu sayede telefon arka bölgesine iki ya da üç  defa tıklama yaparak, sorunsuz şekilde kısayol kullanabiliyorsunuz.

Yeşil ve Turuncu Nokta Özelliği

Yeşil ve turuncu nokta, kullanıcılar açısından en dikkat çekilenlerden biri oluyor. Kameranızı kullanmaya başladığınız sıra da yeşil  olurken, hoparlör kullanımında ise turuncu renk alıyor.

 E Postalar İçin Özel Uygulama Yeniliği

E postalar içinde özel uygulama yeniliğini devreye sokmuş durumda. İşletim sisteminde yer alan bu özellik sayesinde tarayıcınızı Safari ya da  Google dönüştürebilirsiniz.

App Clips Özelliği

Bu özellik ile artık uygulamaları yüklemek zorunda değilsiniz. Uygulamaları yüklemenize gerek kalmadan cihazınızda rahatlıkla kullanabilmenizi sağlıyor.

Telefon Aramalarında Kompakt Görünüm

Telefon aramaları için özel düşünülen kompakt  görünüme yer verilmiştir.  Normal şartlarda bir arama geldiği zaman, tüm ekranı arama kaplıyordu. Ios 14 ile gelen yenilik sonrasında gelen aramada,  ekranı kaplamayacak şekilde ayarlanmıştır.

En iyi ve geliştirilmiş özelliğe sahip olan mobil uygulama özelliklerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda İos 14 tarafından kullanıcılara sunulmuş  olan 8 farklı özelliği tanıttık.

    Leave Your Comment Here