Mobil Uygulama Neden Önemli?

Neden Mobil Uygulama? Dilerseniz videomuzu da izleyebilirsiniz.

 

Çağımızın en büyük veli nimeti olan teknoloji bize her alanda hizmet sunmaktadır. Yaşam biçimimizin içerisinde ayrı düşünülemeyecek olan bu büyük buluşun gelin etkilerini ve faydalarını beraberce inceleyelim. İlk önce eski zamanlara giderek bir eleştiride bulunalım. İlk zamanlarda kitle iletişim araçları radyolardan, gazetelerden ve televizyonlardan ibaretti. Günümüze bakarsak, şimdiki erişim olanakları çok daha farklı boyutlara ulaşmış durumdadır. Eskiden tansiyonumuzu ölçtürmek için bir hastaneye ya da sağlık evlerine gitmemiz gerekirdi. Ya da bir yemek tarifi öğrenmek istesek ilk yaptığımız şey bilen bir kişiye yani aile büyüklerimize sormak olurdu. Tüm bunlar artık çok eskide kaldı. Mobil uygulamalar sayesinde yaşantımızın büyük bir bölümünü etkisi altına alan uygulamalar bizlerin yaşam standartlarını yükseltmektedir.

Neden mobil uygulamalar sorusuna yanıt vermemiz gerekirse, kitap okuma alışkanlığını dahi dijital ortamda sesli kitap okuma olarak yeniden canlandırmış durumda olan uygulamalar görme engelli bireyler için büyük avantaj sağlamaktadır. Sadece görme engelli bireylerimiz için değil, işitme engelli bireylerimiz içinde geliştirilen birçok mobil uygulama mevcuttur. Bu mobil uygulamalar sayesinde bireyler günlük yaşamlarını daha konforlu hale getirebilmektedir. Sağlık alanında çıkartılan birçok mobil uygulamadaysa artık tansiyonumuzu ölçtürmek için evimizden dışarı çıkmamıza gerek kalmadı. İstediğimiz haberleri, istediğimiz kaynaklardan anında bildirim özelliği ile haberdar olabilmekteyiz. Birçok yemek tarifinin püf noktalarını tek tuşla öğrenebilme imkanı sunan mobil uygulamalar gün ve gün biz kullanıcılara hizmet vermeye devam ediyor. Velisi olduğumuz çocuklarımızın ders notlarını, başarılarını ve devamsızlıklarını takip edebileceğiz veli bilgilendirme sistemi sayesinde çocuğumun eğitim sürecindeki olan durumları kontrol edip kötüye giden bir durum varsa bunu önceden bilip önüne geçmemize ve çocuğumuzun eksiklerini kapatıp ona daha iyi bir eğitim süreci yaşatmamıza olanak sağlar. Mobil uygulamalar içerisinde sağlık alanında geliştirilen en güzel sistem bence MHRS sistemidir. Merkezi hastane randevu sistemi ile istediğiniz branştaki doktora, istediğiniz hastaneden randevu oluşturabilirsiniz bunun yanı sıra size randevu bilgilerinizi hatırlatıp randevuya gelip gelemeyeceğinizi de kontrol eder. Eğer ki doktorunuz randevu günü hastanede değilse bunun da size bilgisini iletir. Yani siz hiç hastaneye gitmeden kendi tercihleriniz doğrultusunda randevu oluşturur ve değişimlerden anında haberdar olursunuz. Hayatımızın bir diğer odak noktasında olan uygulamalar içerisinde de ATM’lerin mobiliteye dönüşmesidir. Cep telefonlarımızın içerinde yer alan mobil uygulamalar sayesinde evimizde koltuğumuzda otururken, çayımızı yudumlarken hızlı ve kolay bir şekilde para transferi yapabilmekteyiz. Hesap hareketlerimizi de kolayca gözlemeyebiliriz.Evde, işte, okulda, metroda, hatta yolda yürürken bile adımlarımızı sayan ,kalp atış hızımızı ifade eden, günlük besin değerlerimizin kalorisini bizlere gösteren mobil uygulamalar sizce de günlük yaşantımızın ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap vermiyor mu?

Mobil uygulamalar bulunduğumuz enformasyon çağının en büyük destekçilerindendir. En iyi mobil uygulama yapan firmalar, denince akla gelen ilk isimlerdendir Wookweb. Siz her nerde olursanız olun, nasıl bir platformdan bilgi almak ve taleplerinizi karşılamak istiyorsanız sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda hizmet sunar. En iyi web yazılım yapan firmalar arasında da olan Wookweb isteğinize en uygun kaliteli ve farklı içerikleriyle yaşamınızı renklendiren, hayatınızı kolaylaştıran uygulamalar bir tık uzağınızda durmakta. Siz neden bu mobil uygulamaları keşfetmiyorsunuz? Saymakla ya da örnek vermekle ardı arkası gelmeyecek olan mobil uygulamaların hayatımızın her anında bizlerin yanında olduğu gözlenmektedir.

 

    Leave Your Comment Here