Oyun Şirketi Rare Forge ve Mynet

Oyun Şirketi Rare Forge’un Yüzde 50’lik Hissesini Mynet’in Satın Alması

Rare Forge’un %50’lik hissesini, Türkiye’nin en eski ve köklü internet oluşumlarından biri olan Mynet satın aldı. Mynet 2019 yılının Ekim ayında Funpac ile hyper-casual mobil oyun yayıncılığına adım atan Mynet, yeni hamlesi ile bu alandaki çalışmalarına hız kazandırmış oldu. Mynet, uzun süredir Türkiye’de umut vadeden oyun stüdyolarına finansal ve pazarlama desteği sağlamakta ve aynı zamanda koçluk ve oyun tasarımı gibi alanlarda yardımlarda bulunmaktaydı.

Mynet Genel Müdürü yardımcısı Gökhan Aksoy, bu oyun stüdyolarını çok yetenekli gençlerin oluşturduğunu ama finansal olarak zorluk çektikleri zamanlarda Mynet olarak, bu gençlere destek olduklarını iletti. Finansal olarak sıkıntı çeken bu oyun stüdyolarının, hypercasual denilen kısa oyunlar yapma yoluna gittiklerini ama bu destekle uzun ve daha kapsamlı oyunların ortaya çıkmasını sağladıklarını belirtti.

Açıklamalarına devam eden Gökhan Aksoy, 2021 yılında 5 yeni oyunun global lansmanını tasarladıklarını ve bunların üzerinde iki yıldır çalıştıklarının altını çizdi. En iyi mobil oyun firmaları içinde olabilmek için gayret ettiklerini söyleyen Aksoy, Mynet bu yolda başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor olacak dedi.

Tüm dünyada en iyi mobil oyunları firmaları arasında adını gittikçe duyurmaya başlayan Mynet adına konuşan Genel Müdür Yardımcısı Aksoy, Rare Forge ekibinin de Mynet’e bu konuda fikirlerini ilettiğini, birlikte çalışmanın çok faydalı olacağını belirtti. Rare Forge’un, Buğra Yahya Arasıl, Batuhan Işık ve Erim Ergin’den oluşan yönetim kadrosu da, amaçlarının oyun dünyasında kalıcı bir marka haline gelmek olduğunu ve en iyi mobil oyun firmaları içinde anılmak istediklerini söyledi.

 

    Leave Your Comment Here