2021’in En Popüler Web Sitesi Açıklandı!

2021’in En Popüler Web Sitesi Açıklandı!

2021’i arkamızda bırakmamıza günler kala, dünyanın ünlü siber teknoloji ve güvenlik firmalarından olan Cloudflare, geçtiğimiz yılın dünya çapında en popüler web sitelerini ve alan isimlerini açıkladı. Dünyanın en popüler yayın ve video akış platformlarından birisi olan TikTok; Facebook, Twitter, Google ve pek çok dev ismi ardında bırakarak dünyanın en popüler web sitesi olmayı başarabildi.

TikTok, Zirveye Yerleşti!

Cloudflare tarafından alınan raporlara göre TikTok, ilk olarak 17 Şubat 2021’de küresel trafik sıralamasında zirveye ulaştı. Ünlü video akış platformu, Mart ve Haziran’da trafiğindeki artışlardan sonraki süreçte 1.sıraya yerleştikten sonra yerini hiçbir zaman kaptırmadı.

Çin menşeli ana firması ByteDance ile yola devam etme kararı veren TikTok, en popüler web siteleri listesindeki tek ABD haricindeki web sitesi olabilmeyi başarmış oldu. TikTok, geçtiğimiz sene içinde Hindistan’da kalıcı olarak yasaklanmasına ve ABD çapında ciddi tepkilerle karşılaşmasına rağmen dünyanın en çok indirilen uygulaması olmayı da başarabildi.

Ayrıca geçtiğimiz haftalarda da başlatılan #TikTokMadeMeBuylt adlı bir reklam hashtag’inin toplam olarak 7 milyar gönderi alması sonrasında, reklam vermek isteyen firmaların yeni dönemde de TikTok’a yüklenmesi beklenmekte. ByteDance’in sahibi olduğu TikTok bu popülerliğini devam ettirebilirse, 2022’de listenin ilk sırasında yer almaya devam edecek gibi gözüküyor.

    Leave Your Comment Here