Android Televizyonlara Telefondan Uygulama Yüklemek Artık Mümkün!

Android Televizyonlara Telefondan Uygulama Yüklemek Artık Mümkün!

Akıllı televizyon piyasasında Samsung ve LG ile beraber en çok kullanılan ara yüzü konumundaki Android TV platformu, uygulama yükleme konusunda yıllardır katı bir tutum izlemekte. Google Play üzerindeki uyumlu uygulamalara izin veren Android televizyonlara uygulama yüklemek oldukça zor bir iş. Fakat bunun için önemli bir güncelleme geliyor.

 

Android Televizyonlara Uygulama Yükleme

Android TV platformunda mağazanın sınır koyduğu uygulamaları yüklemek zorunda ve bunun dışında değişik çözümlere yönelmek oldukça zor olmakta. Google şimdilerde televizyon ara yüzünde zorlamadan uygulama yükleme imkânı getirdi.

Android TV ile aynı hesaba sahip olan Google hesabınız ile uygulama mağazasında dolaşırken uyumlu uygulamaların ekranına geldiğiniz zaman televizyonunuzu görebilirsiniz. Bu durumda doğrudan televizyonunuza yönlendirilebilirsiniz.

Sunucu taraflı yükleme diyebileceğimiz bu yeni özellik kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Henüz Google açısından resmi bir duyuru yok fakat yıl sonuna kadar global ortamdaki tüm televizyon kutularına bu güncel özelliğin gelmiş olması bekleniyor.

 

 

    Leave Your Comment Here