Creative Agency

Creative Agency – Web Sitesi Hangi Programla Yapılmış?

Creative Agency Web Sitesi Nedir?

Creative agency Gelişen çağda insanoğlunun icat etmiş olduğu en büyük buluşlardan birisi hiç şüphesiz internettir. İnternetin bu denli gelişmesi ve insan hayatının her noktasına bu kadar yerleşmesi ile birlikte web siteleri de günümüzde oldukça popüler olmaya başladı. Artık ihtiyacımız olan her şey için başvurduğumuz ilk yer web siteleri oldu. İnsan hayatını kolaylaştıran, bilgiye kolayca ulaşmamızı sağlayan, insanların eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan web siteleri insan hayatının şu anda vazgeçilmez bir parçasıdır. Peki, bu web siteler nasıl oluşturuluyor? Web site oluşturmak için hangi programlar kullanılıyor?

 

 Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Web site oluşturmak yazılımcılar ve profesyonel web tasarımcılar için bir hayli kolay bir iş olsa da amatör insan için oldukça zor bir iş halini alabilmektedir. Fakat günümüz teknolojisiyle birlikte farklı programlar kullanarak, web site kurmakla ilgili detaylı araştırmalar yaparak bu işi olabildiğince kolaylaştırmakta mümkündür. Bunca web sitesi oluşturma programları varken hangisini seçmemiz gerekmektedir.

 

 Ücretsiz Web Tasarım Programları

Wix

Wix programında web site oluşturmak için uygulayabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Her iki yöntemle de hayal ettiğiniz web siteyi hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. İki yöntemden birini seçmek size herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Bu iki yöntemden ilkinde web sitenizi oluşturmadan önce size farklı sorular yöneltecek olan ve Yapay Tasarım İstihbaratı adı verilen web sitesi oluşturucuyu kullanmaktır. Bu Yapay Tasarım İstihbaratı adı verilen yöntemin temel amacı web site tasarımı ile çok fazla uğraşmak istemeyen kişileri hızlıca sonuca ulaştırmaktır. Standart Wix Düzenleyicisini kullanmak sizlere eğer binlerce seçenek arasından seçimler yaparak hayalinizdeki web siteyi kendi yönlendirmelerinizle oluşturma imkanı sağlar. İlk yönteme göre uzun ve zahmetli gibi görünse de ortaya çıkan sonuç sizin kendi seçimlerinizle oluşacağından sizi daha fazla tatmin ve mutlu edecektir.

 

WordPress

Yine ücretsiz bir web site oluşturucusu olan WordPress çevrimiçi mağazalar, portföyler ve kişisel bloglar için son derece idealdir. WordPress’te yine Wix’te olduğu gibi bizlere iki seçenek sunmaktadır.

İlk yöntem biraz karmaşık olan yöntem. Öncelikle bu sürümü indirip web sitesi oluşturacağınız alana yüklemeniz gerekmektedir. Ardından web sitenizin tasarımı için kullanacağınız şablonları kendi isteğinize göre özelleştirebilir, web sitenize farklı uzantılar ekleyebilirsiniz. Bu yöntem yine Wix’te olduğu gibi tamamen sizin isteklerinize ve zevklerinize göre şekil alan bir web sitesi oluşturmaya olanak sağlamaktadır. Çoğu web sitesi tasarımcısı da bu yöntemi tercih etmektedir. Ama bu tür karmaşıklıklarla uğraşmak istemeyenler için yöntem daha mevcuttur. İkinci yöntem ise farklı bir sürümü içeren farklı bir yöntemdir. Bu yöntem ile hayal ettiğiniz her türde web sitesini oluşturmak mümkündür. Tek yapmanız gereken istediğiniz şablonu seçip oluşturmak. Bu yöntemin ilk yöntemden farkı şablon sayısının daha az olmasıdır. Bu da tasarımınızda size daha dar bir bakış açısı sunmaktadır.

    Leave Your Comment Here